iCloud ile kişilerinize hem cep telefonunuzdan hem masaüstü bilgisayarınızdan erişebilirsiniz. Bir kişiyi eklediğinizde veya güncellediğinizde iCloud bu değişikliği tüm aygıtlarınızda yapar.iCloud Kişiler'i ayarlama
iCloud Kişiler'i açtığınızda, farklı aygıtlarda depolanan tüm bilgiler* iCloud'a yüklenir. Daha sonra iCloud Kişiler'i kapatırsanız bilgileriniz iCloud'dan aygıtınıza otomatik olarak taşınmaz.

iPhone, iPad veya iPod touch'ınızda
Ayarlar > [adınız] > iCloud'a gidin.
Kişiler'i açın.
Birleştirmek mi, vazgeçmek mi istediğiniz sorulduğunda Birleştir'i seçin.
Kişiler'de depolanan tüm bilgiler iCloud'a yüklenir.

Mac'inizde
Bilgisayar ekranınızın üst tarafındaki menü çubuğundan Apple menüsü  > Sistem Tercihleri'ni seçin ve ardından Apple Kimliği'ni tıklayın. macOS Mojave veya önceki bir sürümünü kullanıyorsanız Apple Kimliği'ni tıklamanız gerekmez.
iCloud'u tıklayın.
Kişiler'i seçin.
Kişiler'de depolanan tüm bilgiler* iCloud'a yüklenir.

* Mac'imde bölümünde depolanan kişi bilgileriniz varsa bu bilgiler otomatik olarak eşzamanlanmaz. Kişiler'de, bir kişiyi Mac'im bölümünden Tümü (iCloud) bölümüne sürükleyin veya kişilerinizi vCard olarak dışa aktarın, ardından Finder ile kendiniz eşzamanlayın.

iCloud.com'da veya Windows için iCloud'da
iPhone, iPad, iPod touch veya Mac'inizde iCloud Kişiler'i açtıktan sonra kişileriniz iCloud'a yüklenir. iCloud.com'da veya Windows için iCloud'da kişilerinizi bulabilir ve düzenleyebilirsiniz. Yaptığınız tüm değişiklikler otomatik olarak diğer aygıtlarınızda da güncellenir.

iPhone, iPad, iPod touch veya Mac'inizde iCloud Kişiler'i etkisizleştirirseniz kişileriniz iCloud'dan silinir, otomatik olarak güncellenmez ve yaptığınız değişiklikler diğer aygıtlarınızda güncellenmez.


Üçüncü taraf hesaplarındaki kişileri ekleme
Kişileri üçüncü taraf bir e-posta servisinde depoluyorsanız e-posta hesabını iPhone, iPad veya iPod touch'ınıza ekleyin. Ardından Kişiler'in etkin olup olmadığını kontrol edin. Kişiler'de depolanan tüm bilgiler iCloud'a yüklenir.

Eşzamanlamayla ilgili sorunlar yaşıyorsanız hesabı etkisizleştirin.

Kişiler'i eşzamanlamak için Finder'ı veya iTunes'u kullanma
Kişilerinizi iCloud ile yönetmek istemezseniz veya tek seferlik bir eşzamanlama yapmak isterseniz Kişiler'i Finder veya iTunes ile kendiniz eşzamanlayın.

Finder veya iTunes ile eşzamanladığınızda bilgileriniz aygıtlarınızda yerel olarak depolanır. Eşzamanlamalar arasında aygıtlarınızdan birinde güncelleme yaptıysanız bilgilerde farklılıklar olabilir. Örneğin, iPhone, iPad veya iPod touch'la eşzamanladıktan sonra bilgisayarınızdan kişi silerseniz, bilgisayarınızla bir sonraki eşzamanlamada bu kişi iOS veya iPadOS aygıtınızdan da silinir.

iCloud Kişiler'i ayarlarken sorun yaşıyorsanız
iPhone, iPad ve iPod touch'ınızı en son iOS ve iPadOS sürümüne ve Mac'inizi en son macOS sürümüne güncelleyin.
Tüm aygıtlarınızda iCloud'a aynı Apple Kimliği ile giriş yaptığınızdan emin olun.
Tüm aygıtlarınızda iCloud'u ayarlayın. PC kullanıyorsanız Windows için iCloud'u indirin.
Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzdan veya etkin bir internet ya da hücresel bağlantınız olduğundan emin olun.

-Alinti-