Diyet dondurma tarifleri, tatlı ihtiyacını karşılamak isteyenlerin sık sık tercih ettiği tariflerdir.

Diyet dondurma tariflerini öğrendikten sonra diğer dondurmalardan yemeğe ihtiyaç duymadan istediğiniz şekilde tatlı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Hem son derece lezzetli hem de oldukça serinletici olan bu dondurmalarla, diyette atıştırmalık ihtiyacınızı çok daha rahat karşılarsınız. Sağlığınızı riske atmadan dilediğiniz gibi dondurma yiyebilirsiniz.

Diyet dondurma tariflerini istediğiniz malzemelerle hazırlayabilirsiniz ancak önemli olan diyetinizi sabote etmeyecek malzemeler kullanmanız.

Şeker, katkı maddesi ya da herhangi bir malzeme kullanan kişiler diyetlerini sekteye uğratabilmektedir.

Çikolatalı Fıstıklı Dondurma Tarifi
Diyette çikolata yenmez anlayışını yıkmak hem çikolata hem de dondurma ihtiyacını karşılamak için çikolatalı fıstıklı dondurmayı deneyebilirsiniz. Kalorisiz dondurma tarifine ihtiyaç duyduğunuzda bu atıştırmak çok yardımcı olacaktır.

Dondurmayı hazırlamak için 1 yemek kaşığı fıstık ezmesi, 1 yemek kaşığı bitter çikolata parçacıkları, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi ve yarım muz edilmelidir.

Güzelce karıştıktan sonra şekil verip buzluğa attığınızda çikolatalı fıstıklı dondurmanız hazır olacaktır.

Tüketeceğiniz dondurma 186 kaloridir.

Çilekli Diyet Dondurma Tarifi
Çilekli diyet dondurma tüketmek istediğiniz zaman yapmanız gereken ilk iş en sağlıklı malzemelerle dondurmayı hazırlamaktır. Bunun için yarım kilo kadar çilek alıp güzelce yıkamalısınız.

Yıkadıktan sonra robota atmalı birkaç tur doğramalısınız. Tamamıyla pürüzsüz olmasını isterseniz bu durumda sıvı bir hal alana kadar blenderdan geçirmelisiniz.

İçerisine 1 yemek kaşığı kadar doğal bal ilave ettikten sonra dondurma kalıplarına yerleştirip buzluğa atmalısınız. 1 gün kadar buzdolabında bekledikten sonra çilekli diyet dondurma tüketmeye hazır olacaktır.

Tarifiniz daha hoş koksun isterseniz Hindistan cevizi ya da vanilya da kullanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz bu dondurma 160 kaloridir.

Çikolatalı Naneli Dondurma Tarifi
Naneli dondurma özellikle yaz sıcağında serinlemek için birebir olan tariflerdendir. İsteyenler için son derece kolay bir tarifi olan dondurmanın, diyet için de hiçbir şekilde sorun olmadığı bilinmektedir.

Diyete uygun dondurmalardan biri olan naneli dondurma için 2 tane muzu güzelce ezmelisiniz. Üzerine 1 yemek kaşığı bitter çikolata parçacığı eklemeli sonrasında taze nane yapraklarını parçalayıp üzerine ilave etmelisiniz.

Hazırladığınız karışımı dondurma şekli alması için kalıplara koymalı ve 1 gün kadar buzdolabında bekletmelisiniz. Böylece naneli dondurma hazırlayıp dilediğiniz her an istediğiniz şekilde tüketebilmelisiniz.

Tercih ettiğiniz naneli dondurma 130 kalori kadardır.

Muzlu Fındıklı Diyet Dondurma Tarifi
Diyete muzlu dondurma yenir mi sorusunun cevabı evettir. Diyete uygun şekilde yapılacak olan dondurmanın tarifi doğru malzemeler kullanıldığında çok güzel sonuçlar verecektir.

Muzlu fındıklı dondurma için 3 adet muzu güzelce ezmeli içerisinde de 1,5 yemek kaşığı fındık parçacıkları atmalısınız.

Buzluğa yerleştirdiğiniz dondurmayı her 4 saatte bir çıkarıp karıştırmalı üzerinin karlı olmasını engellemelisiniz.

1 gün kadar beklettikten sonra buzdolabından alarak dilediğiniz zaman yiyebilirsiniz.

Diyette tüketilecek olan muzlu fındıklı dondurmanın kalorisi 178 olarak bilinmektedir.

Diyet İçin Şeftali Dondurması Tarifi
Şekersiz dondurma tarifi arayan, diyet için alternatif tariflere bakınan kişiler öncelikle doğal tatlandırma yöntemlerini kullanmalılar.

Özellikle dondurma gibi şekere ihtiyaç duyan tariflerde doğal tatlandırıcıları kullanmak son derece önemlidir.

Diyet için şeftalili dondurma yapacaksanız öncesinde 4 adet şeftaliliyi güzelce soyup blenderdan geçirmelisiniz.

Üzerine 2 yemek kaşığı yağsız yoğurt, 2 yemek kaşığı bal ve birkaç damla da limon suyu sıkmalısınız. Tekrar karıştırdığınız dondurmayı buzluğa yerleştirip kıvamı donduğunda tüketmelisiniz.

Şeftalili dondurmanın kalorisi 180 olarak bilinmektedir.

Diyette Hurmalı Dondurma Tarifi
Hurmalı dondurma özellikle şeker ihtiyacını karşılamak için birebir tariflerdendir.

Kişi istediği zaman hurma yiyebilmekte, dondurma gibi aperatiflerin içerisinde de tatlandırıcı olarak hurmayı tercih edebilmektedir.

Dondurma kalorisi ile korkutucu bir hal alsa da hurma gibi doğru malzemelerle kullanıldığında kalori kaygısı duymaya gerek kalmamaktadır.

Hurmalı dondurma için 400 ml süt, 2 tatlı kaşığı ölçüsünde gerçek öz salep ve yanında 5 adet hurma kullanmanız gerekmektedir.

Çekirdeklerini çıkardıktan sonra tüm malzemeleri blenderdan geçirmeli ve arkasından dondurucuya atmalısınız. Hazırlanan karışım son derece pratik ve bir o kadar da lezzetli bir dondurma elde etmenizi sağlayacaktır.

Hurmalı dondurmanın kalorisi 100 olarak bilinmektedir.

Diyet İçin Kahveli Dondurma Tarifi
Diyet dondurma markalarına itimadı olmayan kişiler, evde kendileri için özel dondurmalar hazırlayabilirler. Hazırlanacak bu özel dondurmanın içerisinde birçok sağlıklı besin de kullanabilirler.

Kahveli dondurma için 1 tane yumurtanın sarısı,1 çorba kaşığı kahve, 400 ml süt ve 1 çorba kaşığı süt tozu karıştırılmalıdır.

Güzelce harmanlanan karışım teflon tavaya alınıp kaynatılmalıdır. Kaynadıktan sonra güzelce çırpılan karışım kıvam aldıktan sonra kalıplara dökülüp istenilen hale gelene kadar bekletilmelidir.

Tercih ettiğiniz kahveli dondurmanın kalorisi 130’dur.

Diyette Damla Sakızlı Dondurma Tarifi
Fit dondurma tariflerine ihtiyacı onlar için önerilen tariflerden bir tanesi de damla sakızlıdır. Damla sakızlı dondurma için yapmanız gereken ilk iş 1 adet vanilya çubuğu ikiye ayrılır derin bir tencereye alınır.

Arkasından 1 çorba kaşığı toz salep, bal, 1 litre süt ilave edip kaynatılır. Kaynayıp koyulaşan karışımın içerisinden vanilya çubuğu çıkarılır ve sonrasında tekrar karıştırılır.

Karışım ılıdıktan sonra içerisine 400 gram kadar krema, 2 adet yumurtanın sarısını ekleyip güzelce çırpmalısınız.

İstediğiniz kıvamı aldıktan sonra damla sakız ekleyip kalıplara yerleştirmelisiniz. 10 saat sonra 180 kalorili dondurmanız hazır olacaktır.

Kalorisi Düşük Vanilyalı Dondurma Tarifi
Diyet dondurma satın almak yerine sizin için ideal olan dondurmaları kendiniz hazırlamak isterseniz hem kolay hem de sağlıklı bir alternatif olan vanilyalı dondurmayı isteyebilirsiniz.

Vanilyalı dondurma için 800 ml sütü kaynatmalısınız. Arkasından ılıdıktan sonra 1 tatlı kaşığı kadar vanilya özütü kullanmalısınız. Kullandıktan hemen sonra 3 adet yumurtanın sarısını ekleyip çırpmalısınız.

Tekrar kaynattıktan sonra soğuk su dolu bir kaba oturtup hızlı şekilde soğumasını sağlamalısınız.

Yeterince soğuduktan sonra 150 gram kadar süt kaymağı ekleyip homojen bir karışım elde etmelisiniz.

Arkasından buzluğa atıp uzun süre donmasını beklemelisiniz. Hazırladığınız dondurma 110 kaloridir.

Sade Kakaolu Diyet Dondurma
Kakaolu diyet dondurma tüketmek isteyenler yalnızca birkaç malzemeyle dondurma yapabileceklerini akıllarında bulundurmalılar. Bunun için 800 ml soğuk süt, 1 paket kadar krema, 3 yemek kaşığı kakao ve 1 yemek kaşığı saf salep bir kalıba alınarak karıştırılmalıdır.

Güzelce karıştırdıktan sonra içerisine 2 yemek kaşığı kadar bal ilave edilmeli ve arkasından karıştırılıp kalıba alınmalıdır. Kalıpta istenildiği kıvama geldiğinde afiyetle yenmelidir. Bu dondurmanın kalorisi yalnızca 90’dır.

Salepli Diyet Dondurma
Salep dondurma yapımında çok sık kullanılan bir malzemedir. Özellikle sade dondurma sevenler için salep içerikli dondurmalar çok daha lezzetli gelebilmektedir.

Salep içerikli dondurma için 1,5 litre kadar sütü derin bir kaba almalı üzerine 200 m krema eklemelisiniz. 1 tatlı kaşığı kadar salep ilave ettikten sonra 2 yemek kaşığı bal eklemelisiniz.

Güzelce kaynattıktan sonra ılıtmalı ve hemen dondurucuya almalısınız. Bir gün sonrasında 100 kalorili dondurmayı istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

Son derece pratik oldukça kolay ve tüm bunların yanı sıra bir o kadar lezzetli olan dondurmalardandır.