Forum Düzeni
Okul Öncesi Eğitim
Çocukların okul öncesi eğitimiyle ilgili paylaşımlara ulaşabileceğiniz bölüm.
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree1Beğeni(ler)
  • 1 Post By İlkiz

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 31 Aralık 2018
Mesajlar: 23.987
Konular: 4132
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 549 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 84 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 21
Verilen Beğeni: 509
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 130
İlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond repute

Standart Eğlenceli Tren Oyunu

03 Ağustos 2021
# 1
Kazanım ve Göstergeleri:

MA

K3 Nesne kontrolü gerektiren hareketleri yapar.

G8 Farklı boyut ve ağırlıktaki nesneleri hedefe atar.

BA

K1 Nesne/durum/olaya dikkatini verir.

G1 Dikkat edilmesi gereken nesne/durum/olaya odaklanır.

K6 Nesne ya da varlıkları özelliklerine göre eşleştirir.

G2 Nesne/varlıkları rengine göre ayırt eder, eşleştirir.

G3 Nesne/varlıkları şekline göre ayırt eder, eşleştirir.

G11 Nesne/varlıkları miktarına göre ayırt eder, eşleştirir.

K4 Nesneleri sayar.

G1 İleriye/geriye doğru birer birer ritmik sayar.

G2 Belirtilen sayı kadar nesneyi gösterir.

G3 Saydığı nesnelerin kaç tane olduğunu söyler.

K12 Geometrik şekilleri tanır.

G3 Geometrik şekillere benzeyen nesneleri gösterir.

—————————————————————————————————————-

Malzeme:

Bu oyun için hazırlanmış tren (tren sayı, şekil ve renk kavramını vermek için hazırlanmış olup vagonları değişik renk ve şekillerdedir. Sarı üçgen vagon, kırmızı kare vagon, sarı dikdörtgen vagon vs.) Küçük bir top (müzik eşliğinde elden ele dolaştırmak için)

Fon kağıdından kesilmiş küçük şekiller (tren vagonlarının aynı renk ve şekillerinden)

İki tane zar (birinin üzerinde birden altıya kadar rakamlar, diğerinin üzerinde ise vagonlardaki şekillerden bulunmaktadır)

—————————————————————————————————————-

Uygulama:

Çocuklar daire şeklinde otururlar. Öğretmen bu oyun için önceden hazırladığı treni, vagonların içine atılmak üzere hazırlanan küçük şekilleri ve iki zarı dairenin ortasına koyar. Çocuklardan birine bir top verilir ve top müzik eşliğinde elden ele dolaştırılır. Müzik kapandığında top kimin elinde kaldıysa o çocuk dairenin ortasına gelir ve iki zarı sırayla atar. Örneğin; rakamlardan 3 ve şekillerden sarı üçgen geldiğinde çocuk küçük şekillerin arasından 3 tane sarı üçgen bulur ve trendeki sarı üçgen şeklindeki vagona atar. Oyun öğretmen rehberliğinde böylece devam eder.
Luiku bunu beğendin

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 31 Aralık 2020
Mesajlar: 664
Konular: 0
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 32 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 3 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 108
Verilen Beğeni: 154
İlişki Durumu: Yok
Burç: Kova
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 4
Luiku is on a distinguished road
Standart Cevap: Eğlenceli Tren Oyunu
03 Ağustos 2021
# 2
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Charismax
Müzik Dünyası
3
15 Mart 2021 22:58
İlkiz
Ev ve Dekorasyon
0
08 Mart 2021 10:51
Gece
Okul Öncesi Eğitim
0
04 Ekim 2019 15:40
Başak
Bilgisayar - Donanım
0
23 Aralık 2017 16:58Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.