Kitap ayracı, broş, süsleme gibi birçok yerde kullanacağımız bir aplike. Kolay bir proje. Örgü bilen herkes tarafından rahatlıkla örebilir. Flamingo aplike yapılışı detaylarına kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Pembe ve kahve tonlarında bir ip kullanacağız. Elinizde olan ipler varsa onları da kullanabilirsiniz. Lif modellerini süslemek içinde kullanabilirsiniz. Çocuklarınıza ördüğünüz patik modellerinde de süsleme olarak kullanabilirsiniz.

20 zincir çekerek başlıyoruz flamingoya. 2. zincirden başlayarak 1 sık iğne yapıyoruz, sırayla devam ederek 1 tekli trabzan, aynı yere 2 trabzan, aynı yere 2 adet tığa iki ip dolayarak trabzan yapalım, 1 trabzan, 1 tekli trabzan yapalım. 1 sık iğne yapalım. Aynı yere 3 sık iğne yapalım. Devam ederek 5 sık iğne yapalım. Sırasıyla 3 sık iğne yapıp birlikte örelim ( eksiltme yapar gibi), 2 sık iğne yapalım.Tekrar 20 zincir çekelim. Resimdeki gibi örelim.
Şimdi 2 parçayı birleştirelim.Kanatları örelim.Ayakları örelim bej rengi iple.Ayakları az önceki gövdeye dikelim.Kitap ayracı olarak örüp kullanabilirsiniz. 9 zincir üzerine sık iğne yaparak 22 cm ölçülerinde örelim.