Saçları Doğal Yumuşatma
Evde basit yollarla hazırlayacağınız bu yöntemler ile cansız ve mat saçlara elveda diyebilir saçlarınızı doğal yumuşaklığına kavuşturabilirsiniz. Kullanılan şampuanlar, jöle veya spreyler saç diplerinde zamanla birikebilir. Bu kalıntılar yüzünden saç dipleri yeterince beslenemez ve solgun bir görünüme bürünür.

Yumurta Bal Maskesi
Yumurta saçlar için içerdiği protein, A, B, ve D vitaminleri ile hem onarıcı hem de besleyici bir özelliktedir. Nemlendirici özelliği de bulunan yumurta bal ile karıştırıldığında mükemmel bir kür olur. Bal da saçlar için onarıcı ve nemlendirici özelliğe sahiptir. Bal ayrıca saç diplerinde ve saç derisinde meydana gelen tahrişleri, pullanmaları da azaltır.

ombre saç modelleri

Hazırlanışı ve Uygulanışı:
Bal ve yumurtanın sarısını karıştırın
Sonra saç diplerine uygulayın.
Maskenin saç diplerinize nüfuz edebilmesi için 15-20 dakika bekleyin.
Bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ile durulayabilirsiniz.
Zeytinyağlı Bal Maskesi
Evde hazırlanan çoğu cilt bakım ürününün vazgeçilmezi olan zeytinyağı saçlarınızı yumuşatmak için bal ile birleştiğinde mükemmel bir kombinasyon olacaktır. Saçlarını nemlendirip yumuşatırken hem dolgun hem de canlı bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.Hazırlanışı ve Uygulanışı:
Hazırlaması son derece kolay bu kürde:

Bir su bardağının üçte biri kadarına zeytinyağı ekleyin
İki yemek kaşığı bal ile karıştırın.
Saç diplerine saç derisine aşırı müdahale etmeden diplerden başlayarak saç uçlarına kadar uygulayın.
Yaklaşık yarım saat sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.
Haftada bir kez uygulayacağınız bu kür ile solgun, sert ve mat saçlarınız yerini canlı ve dolgun haline bırakacaktır.

Meyve Ve Zeytinyağı İle Saç Yumuşatıcı Maske
Besleyici ve onarıcı özellikleri olan muz, avokado ve çilek ile zeytinyağını karıştırarak hazırlayacağınız bu maske de saçlar için son derece faydalıdır. Hatta bu meyveleri zeytinyağı bal maskesine de ilave olarak katabilirsiniz.

Tamamen doğal yöntemlerle hazırlanan bu maskelerde dikkat edilmesi gereken nokta maskelerin taze hazırlanmasıdır. Uygulamaya geçmeden hemen önce hazırlarsanız etkisi daha da fazla olacaktır. Uygulama esnasında saç diplerine masaj şeklinde uygulanırsa daha çabuk nüfuz edeceği için etkisi daha çabuk başlayacaktır.İlgili yazılarımız:
– Yıpranmış Saçlar İçin Öneriler 1
– Yıpranmış Saçlar İçin Öneriler 2
– Yıpranmış Saçlar İçin Öneriler 3
Saçı Ne Yumuşatır?
Banyo şampuanına ilave olarak ekleyeceğiniz karbonat ile de saç derinizde biriken kalıntılardan kurtularak da yumuşatma işlemi yapabilirsiniz.
Ayrıca saçınızın kurumaması, yumuşaklığını kaybetmemesi için fön makinesi, maşa ve düzleştirici gibi aletlerin fazla ısısından korumanız da faydalı olacaktır.