Merhaba! Bugün tırnak uzatma yöntemlerinden bahsedeceğim. Eğer siz uzun tırnaklardan hoşlanmıyorsanız bu yöntemleri daha sağlıklı tırnaklar için uygulayabilirsiniz.

*Doğru törpüleyin. Tırnaklarınızı törpülerken kenarlardan ortaya doğru aynı yöne törpünüzü hareket ettirmelisiniz. Ayrıca düzenli kesim saçınıza nasıl iyi geliyorsa, tırnağınıza da düzenli törpüleme işlemi iyi gelecektir.(Küt törpülemek zararlı diyorlar ama ben vazgeçemiyorum çünkü gözüme daha hoş geliyor. Oval manikür çok hojdır fekat benene...)

**Tırnaklarınızı havalandırın

**Tırnaklarınızı havalandırın. Evet ojeli görünüm şahane! Fakat sürekli ojeli olan tırnaklar hava alamaz, matlaşır, sararır ve uzaması durur. O yüzden belirli aralıklarla ojesiz ve kısa tırnaklarla durmak daha sağlıklı tırnaklara sahip olmanızı sağlar.

O yüzden belirli aralıklarla ojesiz ve kısa tırnaklarla durmak daha sağlıklı tırnaklara sahip olmanızı sağlar

***Oje kullanımıyla doğru orantılı olarak aseton kullanımını da azaltmanız gerekir. Fazla kullanımda aseton tırnakların kat kat soyulmasına ve güçsüzleşmesini sağlar. Her aseton kullandıktan sonra bol su ile ellerinizi yıkayın ve nemlendirin. Eğer çok kırılgan tırnaklarınız varsa ''Asetonsuz oje çıkarıcı'' ürünleri kullanabilirsiniz.(Ama bacım çok pahalı, parmex asetonun gözünü yiyeyim.)

****Tırnaklarınızı koruyun

****Tırnaklarınızı koruyun. Özellikle ev işi yaparken tırnaklar çok fazla kırılır. Bu sırada ''Katyaa!!!'' Diye bağıracak imkanınız yoksa(ki benim yok) eldivenleri ellerinize geçirin ve işlerinizi öyle halledin. Bu arada bir diğer tırnak düşmanı ise; Kutu kolalar! Uzun tırnakla açması bir hayli zor ve tehlikeli. Lütfen yanınızdaki centilmenden yardım alın

*****Nemlendirin. Gün içinde kullandığımız sabunlar vb. tırnağın nemini kaybetmesini sağlıyor. Her gün en az bir kere tırnaklarınızı nemlendirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Hatta çantanıza küçük bir krem atın ve gün içinde otobüste, iş yerinde, kafede, mağazada bir şeyler beklerken ya da canınız sıkıldığında tırnaklarınıza ve ellerinize masaj yapın.

Hatta çantanıza küçük bir krem atın ve gün içinde otobüste, iş yerinde, kafede, mağazada bir şeyler beklerken ya da canınız sıkıldığında tırnaklarınıza ve ellerinize masaj yapın


******Güçlendirin. Limon suyu veya kabuğu, portakal kabuğu, zeytinyağı, badem yağı vb. ürünleri bakım rutininize dahil edin. Ayrıca tırnak güçlendiren cila/yağ tarzı ürünleri de Gratis, Watsons, Rossman yada köşedeki parfümeriden rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ayrıca tırnak güçlendiren cila/yağ tarzı ürünleri de Gratis, Watsons, Rossman yada köşedeki parfümeriden rahatlıkla bulabilirsiniz

*******Dengeli beslenin ve bol su için. Artık ezberlediniz sanırım. Ama doğru! Dışarıda 30-40 TL'lik manikür yaptırın, The Body Shop'un kremlerini kullanın, Zoya ojeler sürün, istediğinizi yapın. Vücudunuz sağlıklı değilse diğer ürünler solda sıfır kalacaktır.