Biz kızlar için saçlarımız çok önemli, değil mi? İşte saçlarımızın en doğru kesimi.Bunun için yüzünüzün hatlarını bilmemiz de gerek. Elinize bir ruj alın ve aynanın karşısına geçin. Yüz hatlarınızı aynaya çizin ve aynada uzaklaşın. Gördüğünüz yüz hatlarınız.(NOT: Yanınızda rujunuzu temizlemek için cam temizleyici bulundurun. Yoksa anneniz aynayı gördüğünde size kızabilir 😉 ) Başlayalım:
♥OVAL YÜZ: Şanslısın! Oval yüzlüler saç modellerinden herhangi birini kullanabilrler. ( Saç telleri inceyse kısa ve yoğunluk kazandırmak için katlı kestirilebilir. )
♥YUVARLAK YÜZ: Saçlarını yan taraflarınıyüzüne yakın tutun ve tepelerini kabartın. Böylece yüzünün yuvarlak görüntüsü yamuşar ve daha oval bir yüz görüntüsü elde edersin.
♥ÜÇGEN YÜZar yüzlü kızlar, yüzlerine yuvarlek bir görünüm vermek için saçlarını biçimlendirmelidir. Geniş perçemler ve çene boyunda bir kesim hilesiyle bu amaca ulaşabilirsin.
♥KARE YÜZ: Başlıca amacın, yüzünü açılarını yumuşatmak olmalıdır. Bunu şakaklarına kadar uzayan uzun perçemlerle sağlayabilirsin. Senin için en iyi çare kısa ya da uzun saçtır. Orta uzunluktaki pek doğru olmayabilir. Uzun saç, omzu geçmeli. Kısa saç ise başın üzerinde bir yükselti oluşturmalı. Böylece yüzüne oval bir görüntü verebilirsin.
♥KALP ŞEKLİNDE YÜZ: Çeneyi geçmeyen saç modelleri, özellikle kıvırcık ve dalgalı saçlı kızlara gereken hacmi sağlar. Yandan ayrılan saçlar ise çenenin görüntüsünü yumuşatır.
-UMARIM İŞİNİZE YARAR