Fondöteni uyguladıktan sonra gözaltı kapatıcısını kullanın. Sadece göz altı kapatıcısı sürecekseniz alt kısımlarını olabildiğince yedirerek doğal görünüm sağlayın.
Rimel kullanırken kirpiklerinizin üstünü de boyayın; böylece daha dolgun bir görünüm elde edeceksiniz.

Farlarınızı kendi aplikatörleriyle değil de profesyonel bir far fırçası ile kullanın. Hem sürümünün ve gölgelendirme yapmanın ne kadar kolay olacağına şaşıracak hem de daha az kullanımla daha çarpıcı bir etki elde edeceğinizden ürününüzü daha uzun süre kullanıyor olacaksınız.

Krem allıkların bronz etkili olanları cildinize doğal bir ışıltı verecektir. Özellikle az makyaj yaptığınız tatil günlerinde kullanımına bayılacaksınız. Ancak günlük kullanımda toz allıkla sağlayacağınız aynı etkiyi beklemeyin.

Gözlerinize eyeliner çekmek istiyor fakat sürekli bulaşmasından veya düzgün olmamasından yakınıyorsanız öncelikle altına aynı renk göz kalemi çekerek düzgün bir çizgi oluşturun ve bu çizgi üzerinden eyeliner ile geçin. Sonuçtan memnun kalacaksınız.

Kırmızı ruj kullanacaksanız göz makyajınıza toprak renkler kullanın ve yoğun bir göz makyajından kaçının. Rujun fazlalığını mutlaka mendil ile alarak hafif bir ikinci kat geçin ya da parlatıcı sürün.

Kalıcılığını sağlamak için yüz pudrasını dudaklarınıza uygulayıp üzerine bir kat daha ruj sürün.

Kırmızı oje kullandıktan sonra çıkarttığınızda tırnak etlerinin kırmızı kırmızı kalmasını engellemek için altına parlatıcı sürmeyi deneyin. Ya da kırmızı ojeyi mat değil simli olanlardan seçin.

Ojenizin uçları çabuk çıkıyorsa; buzdolabı ve dolaplarınızın tırnaklarınızla boyanmasını önlemek istiyorsanız ojeyi sürdükten sonra en üstüne mutlaka koruyucu bir şeffaf oje sürün. Rahat edeceksiniz.

Parfümünüzün kalıcı olması için özellikle banyodan çıktıktan sonra mutlaka parfüm sıkın. Saçlarınızı kurutur kurutmaz saçlarınıza sıkacağınız biraz parfüm de geçtiğiniz yerde kokunuzu bırakacaktır.

Kırılan farlarınızı bir kapta toplayıp karıştırarak kullanmayı deneyin. İnanılmaz güzel renkler elde edilebiliyor!

Parfüm sıkarken küpelerinizi kolyenizi henüz takmamış olmanızı öneriyorum. Parfüm içeriğindeki alkol (özellikle koyu renkte olanların) matlaşmasına hatta kulak arkası ve boynunuzun boyanmasına sebep olacaktır.

Rujunuzun dişlerinize bulaşmasını engellemek için dişlerinize biraz vazelin sürün.

Daha az manikür için günde 2-3 kez ellerinize nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.