Bayanların gözlerini olduğundan daha büyük göstermek istemelerinin sebebi, daha derin ve etkileyici bakışlara sahip olmaktır. Bu makalemizde gözlerinizi olduğundan nasıl büyük gösterebileceğinizle ilgili ufak tüyolar vereceğiz.

Gözlerinizin içine açık ten rengi ya da fildişi bir göz kalemi uygulayın. Bu renk beyaz olmasın, yoksa hayli sahte bir görüntü elde edersiniz. Sonra alt kirpik dibinin biraz aşağısına, göz çukurunuza uyguladığınız koyu tonu ince bir şerit durumunda sürün. Bu koyu tonun doğal görünmesi açısından parlak yahut simli olmayıp, mat olması gerekmektedir.

Makyajınıza hepsinden önce göz altı morluklarınızı kapatmakla başlayın. Ne tür bir makyaj yaparsanız yapın, göz altınıza süreceğiniz aydınlatıcıdan önce kesinlikle nemlendirici sürün. Eğer aydınlatıcıyı kuru bir cilde sürerseniz, göz altlarınız kırışıkmış gibi görünebilir. Göz altından sonra göz pınarının olduğu yere highlighter veyahut açık renk far uygulayın.

Hepsinden önce genellikle bilmeniz gerekli olan şey, küçük gözlere sahipseniz açık ve doğal tonlar kullanarak makyaj yapmanızdır. Ama illa koyu bir makyaj yapmak istiyor iseniz, gözlerinizin altına hiçbir şey sürmeyin. Sürecekseniz de doğal ve açık tonları göz altınıza uygulayın.

Bu makyajda eyeliner sürülmese de olur, ama kirpik dibinden çok ince çekilen bir eyeliner gözleri daha iri göstermektedir. Ek olarak bu eyeliner uygulaması, kirpiklerinizin olduğundan çok görünmesine neden olur.


Ardından bol rimel uygulaması yapın. Kirpiklerinizi daha yoğun ve kıvrık göstermek için kirpik kıvırıcısından yararlanın. Bu safhada biraz abartmak fena olmaz. Takma kirpik de takın. Kirpiklerinizin fazla ve uzun gözükmesi, gözlerinizi olduğundan büyük göstermenizi sağlamaktadır.

Göz ve kaş arasındaki mesafeyi uzak göstererek gözü olduğundan büyük göstermiş olursunuz. Bunu yapmak için göz kapağınızın hareketli tarafına bej, fildişi yahut ten rengi far uygulayın. Devamında kaşın hemen altını, göz kapağınıza sürdüğünüz ton aydınlatıcıyla belirginleştirin. Beyaz renk de kullanabilirsiniz ama beyaz daha yapay bir görüntü oluşturmanıza neden olur. Son olarak göz çukurunu daha yukarıda göstermek için, göz kapağının kıvrıldığı yer ile kaş kemiği arasına ten renginizden birkaç ton koyu bir far uygulayın. Bu hileyle gözlerinizin daha derin ve iri gözükmesini sağlarsınız. Gölge işlemini bitirdikten sonra, karıştırma fırçasıyla koyu ve açık kısımların arasındaki renk geçişlerini kırın.