Dumanlı göz makyajı son bir kaç yılın en trend makyaj uygulamalarından biri. Makyajınızda gözlerinizi öne çıkarıp, derin ve etkileyici bakışlar yakalamak istiyor iseniz vereceğimiz basit bir kaç adımı uygulamanız yeterli.

4.
Kaş kemiğinin hemen altından göz kapaklarının bitiminden biraz taşacak biçimde koyu renkli bir far uygulayın ve temiz fırçayla farı dağıtın. Farı dağıtırken, far ve daha önce dağıttığımız göz kaleminin renkleri arasında yumuşak geçişler oluşturmaya .

5.
Daha açık renkli bir farı göz kapaklarınızın ortasına bir nokta durumunda uygulayın ve parmağınızla hafifçe dağıtın. Bu işlem gözlerinizi daha büyük gösterecek ve dumanlı göz makyajınıza üç boyutlu görünüm kazandıracak.

3.
Yumuşak göz kalemini üst ve alt kirpik diplerine sürün. Göz kalemlerinin arkasında bulunan süngerle kalemi dağıtarak buğulu görünüm oluşturun. Dağıtma işlemi için kulak çubuğu da kullanabilirsiniz. Eğer göz kaleminiz çok sert ise kapağı kapalı biçimde bir dk süresince sıcak suda bekletip yumuşatabilirsiniz. Fakat kullanmadan önce biraz soğumasını bekleyin!

2.
Nude renkli bir farı bütün uygulama alanına sürün.

6.
Maskaranızı uygulayın ve bitirin!

Gündüz makyajınız için kahverengi ve tonlarında, gece makyajınız için ise siyah-gri tonlarında dumanlı göz makyajı uygulayabilirsiniz. Dumanlı göz makyajı için türlü markaların ürettiği kitlerden edinebileceğiniz gibi elinizdeki far, eyeliner ve göz kalemlerini de kullanabilirsiniz. Şimdi bir kaç basit adımda harika dumanlı göz makyajını anlatalım:


1.
Dumanlı göz makyajınıza başlamadan önce bir göz bazını uygulama yapacağınız bütün alana sürün. Çünkü uzun zaman kullacağınız makyajlarınızı sabitlemek için makyaj bazları birebir. Bu bazlar hem cildinizi pürüzsüzleştirip makyaj uygulamasını kolaylaştıracak aynı zamanda sizi gün boyu makyaj tazeleme zahmetinden kurtaracak.