Kirpik lifting nedir
Lifting uygulaması; pigment, vitamin ve keratin desteği ile kirpiklerin dolgunlaştırılması, renklendirilmesi ve kıvrılması işlemidir. Tamamen kişinin kendi kirpikleriyle yapılan bu yöntemde doğal kirpiklere takviye bir ekleme yapılmaz. Sadece doğal içerikli ürünler kullanılarak kirpiklerin istenilen forma ulaşması sağlanır. Doğal kirpiklerin köklerine uygulanan doğal içerikli formülasyon, kesinlikle zararlı bir madde içermediği gibi göz sağlığı için herhangi bir reaksiyona yol açmaz.

Neden yaptırmalısınız
Kirpik liftingin en önemli özelliği kirpiklere ek bir uygulamanın yapılmaması ve doğal kirpikler üzerinde bir restorasyon çalışmasının uygulanmasıdır. Dolayısıyla sağlık konusunda endişe eden kişiler de kolaylıkla uygulayabilir. Bunun yanı sıra;

- Kirpikleri düz olan kişiler,

- Kirpikleri aşağıya doğru bakan kişiler,

- Kirpik rengi çok açık olan kişiler,

- Kirpikleri dökülmüş ve seyrelmiş kişiler,

- Kendi kirpiklerine dolgunluk ve hacim vermek isteyen kişiler için kirpik lifting uzun süre kalıcılık sağlayacağından tercih edilebilir.

Nasıl yapılır
Kirpik lifting, uygulama açısından oldukça kolay bir işlemdir. Ancak ortaya çıkacak sonuçların hem doğal hem de kusursuz olması için profesyonel kişilerce yapılması gerekir. Bu noktada merkezlerinde çok titiz bir çalışma yürüttüklerinin altını çizen Ergül Keskin; "Makyaj uzmanlarımız kişiye en uygun kirpik dolgunluğu ve rengi için ön değerlendirme yapar. Daha sonra kişinin kirpiklerinin uzunluğuna göre S-M-L olarak adlandırılan boyutlarda silikon ped seçilir ve uygun silikon ped yapıştırılarak işleme başlanır. Silikon ped yapıştırma işleminden sonra bir cımbız yardımıyla kirpikler tek tek ayrılarak ped üzerine yerleştirilir ve kirpik kıvırma ürünü sürülüp 20 dakika bekletilir. Sabitleyici ürün sürülüp 20 dakika daha bekletilir sonrasında ise boyama işlemi yapılıp 15 dakika dinlendirilir. Ardından temizlenip silikon pedler çıkarılır ve keratin sürülüp renk veren solüsyon uygulaması yapılır. Tüm işlem yaklaşık 1 saat sürer. İşlem sonrasında kişilerin 24 saat boyunca kirpikleri sudan uzak tutması gerekir.” dedi.

Nelere dikkat edilmelidir
Kirpik liftingde hazırlanan solüsyon doğal kirpiklere uygulandığından hiçbir makyaj kalıntısı olmamalı ve bunun için işlem öncesinde tüm göz makyajı dikkatlice çıkarılmalıdır. Ayrıca kirpiklerin kuru olması gerekir. Her ne kadar zararsız bir işlem olsa da alerjisi olan, arpacık, tahriş gibi sorunlar söz konusu ise yaptırılmaması veya doktorun müsaadesi ile yaptırılması önerilir.

Kalıcı mıdır
Yoğun iş hayatı, modern zamanların telaşı, şehir hayatının hızlı akışı derken kadınların her zaman bakımlı ve güzel görünmesi giderek daha da önemli hale geliyor. Bu noktada birçok kadın daha uzun ömürlü olması sebebiyle çeşitli güzellik uygulamalarına yöneliyor. Bu uygulamaların başında gelen kirpik lifting, etkili solüsyonu sayesinde kirpiklere yoğunluk kazandırıyor. Kalıcılığı ise 2-3 ay arasında değişiyor.