Saç Sorunları için 5 Pratik Çözüm

Çabuk yağlanan talk pudra ihtiyaçlarınızı karşılayacak.

Saç Sorunları için 5 Pratik Çözüm

İnce Telli Saçlar

İnce telli saçları olan kadınlar elinizle dalgaları dağıtıp doğal bir görünüm verin.

Çabuk Yağlanan Saçlar

Saçın sağlıklı olması için kendi ürettiği yağa ihtiyacı vardır. Normal tipte saçlar yıkandıktan iki gün sonra yağlanır. Bu süre yeniden saç yıkama için uygundur. Eğer saçlarınız çabuk yağlanıyorsa her gün yıkamak yerine saç diplerinize talk pudrası sürün. Yağlı saç pudrayı emecek ve kesinlikle saçlarınızda beyaz bir görünüm olmayacaktır. Saçınıza istenen ölçüde kuruluk getirecektir.

Kepek Sorunu

Saç derisindeki kepek bir cilt problemidir. Şampuan değişikliğiniz masaj yaparak yedirin. 15 dakika bekledikten sonra saç tipinize uygun şampuanla yıkayın.

Kırılan Saç Uçları

Saç uçları şüphesiz ki saçlarınızın kırılmasında birincil etken budur. En pratik çözüm yöntemi kuaförlerin de yapmayı çok sevdikleri uçlarından 1-2 cm aldırmaktır. Saç uçlarınızın tekrar kırılmasını önlemek için koruyucu özelliği olan şampuanlar kullanabilirsiniz.

Pırıltısını Kaybetmiş Saçlar

Saçlarınız canlılığını ve pırıltısını yitirdiyse doğanın bitkisel formüllerinden faydalanabilirsiniz. Aktardan satın alacağınız badem yağını saç diplerine ve uçlarına uygulayın. Saçınızı bir havlu ile sarın 1 saat bekleyin. Sürenin sonunda saçlarınızı saç tipinize uygun şampuan ile yıkayın. Son durulamayı yapmadan önce üzüm sirkesiyle saçlarınızı yıkayın. Bu işlem aynı zamanda saç diplerinizdeki boya ve şampuan kalıntılarını da arındıracaktır.