Hindistan Cevizi Yağının Saça Başka Faydaları
Hindistan cevizi yağının saçlarınıza başka faydaları da vardır. Ancak bunların birçoğu hakkında yapılan araştırmalar kontrollü bilimsel deneyler değildir.

Bitlenmeyi önler: küçük çaplı bir araştırma Hindistan cevizi yağının anasonla karıştırılı saça püskürtüldüğünde bit tedavisinde, böcek kovucu kimyasal bir madde olan permetrin kadar etkili olduğu sonucuna varmıştır. (7).
Güneşten korur: UV koruyucuları saçınızı güneşin zararlı ışınlarından korur. Bazı araştırmalar Hindistan cevizi yağının 8 koruma faktörüne denk bir koruma sağladığı sonucuna varmışlarıdır. (8, 9, 10)
Kepeği önler: kepek kafa derisinde aşırı mantar üremesinden kaynaklanabilir. Şimdiye kadar Hindistan cevizi yağının kepeğe karşı etkililiği üzerine herhangi bir araştırma yapılmamıştır. Ancak Hindistan cevizi yağının anti-mikrobiyal özellik taşıdığı bilinmektedir, bu nedenle kepeğin tedavisinde kullanılması olasıdır. (11, 12)
Saç dökülmesini önler: saçlarınıza çok fazla bakım yapmanız aslında kıl gövdesine zarar verir. Yıpranan saçlar bazı durumlarda dökülür. Hindistan cevizi yağı saçınızı yıpranmaya arşı koruduğu için bu durumun önüne geçebilir.
Ayrıca, içerdiği besin değeri nedeniyle yendiğinde de saçlarımızın sağlıklı kalmasını sağladığı öne sürülmektedir. Ne var ki bununla ilgili hemen hiçbir kanıt yoktur. (13)

SONUÇ
Hindistan cevizi yağı bitlenmeyi önler, saçlarımızı güneşten korur ve kepek tedavisinde kullanılabilir. Ancak bu konulardaki araştırmalar yetersizdir.