Hindistan Cevizi Yağı Saça Nasıl Kullanılır?
Aşağıda saçlar için Hindistan cevizi yağı kullanımının bir kaç yolunu sıraladık:

Saç kremi gibi kullanılabilir: saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra köklerinden başlayarak uçlarına doğru Hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz.
Bukle açıcı gibi kullanılabilir: Saçlarınızı yıkadıktan sonra bir miktar Hindistan cevizi yağı sürerek, tararken zarar görmelerini engelleyebilirsiniz.
Saç maskesi gibi kullanılabilir: Saçlarınızı Hindistan cevizi yağıyla yağladıktan sonra birkaç saat bekleyebilir sonra yıkayabilirsiniz.
Yıkamadan önce: saçlarınızı yıkamadan önce Hindistan cevizi yağıyla yağlayabilirsiniz.
Kafa derinize bakım yapmak için: yatmadan önce kafa derinize küçük miktarda Hindistan cevizi yağıyla masaj yapabilir sabah kalkınca yıkayabilirisiniz.
Bu teknikler, saç tipinize bağlı olarak, düzenli bir biçimde ya da arada sırada uygulanabilir.

Ne kadar yağ kullanacağınız saçınızın uzunluğuna ve tipine bağlıdır. Çoğu insan saç tellerinin ortasından ucuna kadar sürerler, böylece saçlarının yağlı görünmesini engellemiş olurlar.

En iyi yöntem küçük miktarlar kullanarak başlamak daha sonra ihtiyacınıza göre miktarı arttırmaktır.

Saçlarınız ince telli ve kısaysa bir çay kaşığı yağ kullanmanız bile yeterli olacaktır. Öte yandan kalın telli, uzun saçları olanlar iki yemek kaşığına kadar kullanabilirler.

Hindistan cevizi yağının birçok türü vardır. Bazı insanlar (işlenmemiş) soğuk pres Hindistan cevizi yağını yağı tercih eder, üstelik bu yağı yemeklerinde de kullanabilirler.

Ne var ki Hindistan cevizi yağının hangi türünün saçlarımıza daha iyi geleceği ile ilgili bir araştırma yoktur. Ancak hem işlenmiş hem de işlenmemiş Hindistan cevizi yağı saçlarımız üzerinde aynı etkileri gösterecektir.

SONUÇ
Hindistan cevizi yağını saç kremi, bukle açıcı, saç maskesi gibi kullanılabilir ya da kafa derinize Hindistan cevizi yağıyla bakım yapabilirsiniz.