Solan Saç Renkleri İçin

Saç renginiz solduysa, saçlarınızı iki yıkamada bir renk koruyucu şampuanla yıkayın. Her gün kullanmayın aksi halde saçlarınız dolgunluğunu yitirebilir.

Saç renginiz yeşile dönüyorsa

Özellikle sarışınların sık karşılaştıkları bir sorun olan klor yüzünden saçların yeşile dönmesini artık engelleyebilirsiniz. Birinci yol: Saçlarınızı havuzdan çıkar çıkmaz soda ile yıkayın. İkinci yol: Domates suyu ile saçlarınızı durulayın ya da ketçapla saçınıza masaj yapın. Saçınızdaki yeşil tornan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Saç renginizi koruyun

Güneş, tuzlu su ve havuz suyundaki klor saç renginin hızla bozulmasına neden olur. Boyalı saçlar da güneş ışınlarıyla reaksiyona girerek matlaşacağından, saçları korumanın en iyi yolu bir şapka ya da eşarp takmaktır. Bununla birlikte saç renginizin solmaması için size birkaç pratik tavsiyede bulunacağım:

• Saçlarınızı boyattıktan sonra ilk yıkamayı yapmak için en az 24 saat geçmesini bekleyin.
• Denize ya da havuza girmeden önce saçınızı koruyucu bir krem ile tarayın.
• Deniz ya da havuzdan çıkar çıkmaz saçınızı yıkayın.
• Özellikle boyalı saçlar için üretilmiş şampuanları tercih edin.
• Saçınızı her gün şampuanlamayın. Su, saça bazen güneş ışınlarından çok daha fazla zarar verir.
• Saçınızı çok fazla kurutmayın. İlla ki saç kurutma makinesi kullanacaksanız, en düşük dereceye ayarlayın.Uçuşan saçlar

Nem bazen saçlarınızın tel tel uçuşmasına sebep olabilir. Elinizde kalan nemlendiriciyi saçlarınızın üzerinden geçerseniz, bu uçuşmayı durdurabilirsiniz. Veya çok az miktarda saç spreyini fırçanıza sıkarak saçlarınızı tarayın.

Yıpranmış saç uçları

Güneş ve deniz saçınızı çok fazla yıpratacağından, suya girmeden önce saçlarınıza bakım kremi sürün.

Kuru saçlar

Amino asit bileşenleri içeren nemlendirici maskeler ve kremler uygulamanız gerektiğinden içeriğinde sonu -amine ile biten ürünler arayın.