Düz saçlar dalgalanırsa

Düz saçlar bile zaman zaman dalgalanabilir. Bunu önlemek inerseniz, bir parça jöle ile kremi avucunuzda karıştırarak saçınıza sürün. Saçınız nemliyken üzerine saç kremi ve jöle uygulayın.

Kıvırcık saçlar

Buklelerinizin istediğiniz gibi durması için saç şekillendirici kremi avucunuzun içinde seyrelterek saçınıza nazik dokunuşlar uygulayın. Veya parlaklık verici bir serumdan faydalanabilirsiniz. Serumu saçınıza hafifçe yedirin. Saçlarınızın hem canlı görünmesini sağlar hem de mükemmel buklelere kavuşursunuz.

Asileşen saçlar

Hükmedilmesi zor bütün saç tiplerinde gazsız saç spreyi kullanarak bozulmayan ve güzel görünümlü bir saç modeli yakalamanız mümkündür.

Daha yumuşak bukleler için

Bukleleriniz belirgin ancak çok sık görünmesin istiyorsanız, bir tutam saç kremini avucunuza alın. İki üç parmak kalınlığında saç telini parmağınıza dolayarak kremi sürün ve bırakın. Bu işlemi saçınızın tamamına uygulayın. Saçınızı kendi halinde kurumaya bırakın. Eğer bunu yapmaya vaktiniz yoksa kurutma makinenizi en düşük ayarda çalıştırın.

Dolgun görünümlü saçlar

Saçlarınıza hacim vermek sterseniz, birkaç tane saç tokasına ihtiyacınız olacak. Saç tokalarına jöle sürün ve tutam tutam ayırdığınız saçlarınızı öne doğru tokayla tutturun. On dakika kadar bekleyip açın. Veya başınızı öne eğin, saç diplerine hacimlendirici sprey sıkarak parmaklarınızla yedilin ve ardından saçınızı geriye atarak kalkın.

Güneşte yıpranmış saçlar için

Kalıcı bir krem ya da nemlendirici maske uygulamalısınız.

Saç kurutma teknikleri

Yazın saçınızı kurutmak zorunda kalırsanız, önce mutlaka havluyla fazla ıslaklığı alın. Böylece kurutma makinesi kullanma zamanınız azalacaktır. Saçınızın aşın yıpranmasını engellemek için makinenizi düşük sıcaklıkta çalıştırmalısınız. Belli bir zaman sonra kendiliğinden duran makinelerden almayı deneyebilirsiniz, böylelikle saçınıza mümkün olan en az zararı verir ve elektriklenmesini engellersiniz.