YÜZ KREMİ EKLEYİN
En sevdiğiniz fondoteninizi bitti sanmayın. Fondotenin çoğu cam şişenin altında sıkışıp kalmıştır. Bu yüzden nemlendirici etkisi olan bir yüz kreminizi şişeninizin içine sıkıp, kapağını kapatıp, sertçe sallayın. İçinde kremle beraber sallanınca arta kalmış tüm fondoten sıkılabilecek duruma gelecektir.

PLASTİK TÜPLERİ KESİN
Sıktığınızda ürün çıkmayan plastik tüpleri olan makyaj malzemelerinizin direkt çöpe gitmesine gerek yok. Başından makasla keserek içinde ne kaldığını görün. Bolca kalmış olduğuna emin olabilirsiniz. Aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi kesmelisiniz. Böylece hem sonuna kadar kullanabilirsiniz hem de sürmek istediğinizde zorla sıkmaya çalışmanıza gerek kalmaz.

LENS SOLÜSYONUNU KURUMALARA KARŞI KULLANIN
Krem farlar, rimeller ve jel eyeliner kolayca kuruyabilir. İçlerine yalnızca bir kaç damla lens solüsyonu dökmek içlerindeki topaklanmaların ve kurumaların önüne geçer.


SICAK SUYLA AKIŞKANLIK SAĞLAYIN
Rimelinizi sıcak su dolu bir bardakta bekletmek içinde kurumuş hale gelen ürünün akışkanlık sağlamasına sebep olur. Rimel dört ay sonra mutlaka değiştirilmesi gerektiği için bunu çok eski rimellerinize yapmayın. Yeni ama hızlıca kurumuş rimellere uygulayın. Aldığınız eyeliner da tüp içindeyse aynısını yapabilirsiniz.


ZEYTİNYAĞI MAKYAJ FIRÇALARININ SABUNUDUR
Makyaj fırçaları pahalı ve doğru yıkanmazsa kısa zamanda bozulabilirler. Sürekli yenilemesi kolay bir ürün olmadığı için en doğru temizleme yolunu benimsemeniz sizin için en iyisi. Musluğun altında tutup hassas hareketlerle zeytinyağından geçirin. Kurumaya bırakmadan önce bebek şampuanıyla da üstünden geçin.