Öncelikle biraz sabır gerekiyor. Eğer daha önce kaşlarınız çok ince alındıysa, kaşınız küsmüş olabilir. Yeniden kaşlarınızın çıkması için biraz vakit gerekecektir. Küsen kaşlarınızın daha çabuk çıkması için için badem yağı gibi doğal yağlardan yararlanabilirsiniz.

DÜZ KAŞ NASIL ALINIR?
Fotoğraflarla anlatmaya geçmeden önce düz kaş almak için bazı püf noktalarını anlatmak istiyoruz.

Kaşınıza düz şekil vermek için kaşınızın başlangıcından sonuna kadar bir hat çizerek, o hattın üzerinde kalan kılları alın.
Kavisli kaşlarınızı düz hale getirmek için, kavis olan bölgenin yanlarında kıl çıkana kadar o bölgeye ellemeyin. Kaş kalemi ile bu bölgeleri doldurup kaşların çıkmasını beklemelisiniz.
Kavisi azaltıp inceltmek içinse, yine yukarıdaki işlemleri yapın ancak bu kez üstten bir sıra alıp inceltin.
Kaşınızın kuyruğu aşağı değil, üstte baksın istiyorsanız, kuyruğu almalısınız.
Önemli Not: Yüzü kare olanlar, kaşlarınız düz olarak almamalıdır. Düz kaş onların haricindeki herkese yakışır.

Gelelim fotoğraflı anlatıma:

Kaşımızı düz hale getirmek için önce istediğimiz şekli kaşımıza beyaz kalemle çizelim.Daha sonra çizdiğimiz şeklin dışında kalan kılları alttan ve üstten cımbızla alıp, boşlukları uygun bir kaş kalemiyle dolduralım. Bu boşluklarda birkaç ay içinde yeniden kıl çıkacaktır.Eğer kaşınızı düz hale getirdikten sonra inceltmek istiyorsanız, üstten bir sıra halinde kaşınızı alabilirsiniz.Son olarak da kaşınızı renksiz bir rimelle tarayıp sabit hale getirebilirsiniz.