Pürüzsüz Kadife Ten

Renkli fondöten seçimini gün ışığı gören bir yerde ve makyajsız bir zemin üzerinde deneyerek işe başlayabilirsiniz. Teninize göre renkli fondöteni bulmak için çene üzerinde uygulama yapmak en doğru yöntem olacaktır. Fondötenin cildinizde daha rahat yayılması ve lekelerin görünmemesi için makyaja başlamadan önce yüzünüze gündüz kremi sürün ve 2 dakika kadar bekleyin. Daha sonra fondöteni elinizin iç kısmına döküp bir sünger yardımı ile yüzünüze yavaş yavaş sürün.

Yüzünüzün orta bölgesinden dış kısımlara doğru çalışın. Bu şekilde bir uygulama dozu en iyi biçimde ayarlamanızı sağlayacaktır. Gözaltlarınızda morluk ve kızarıklıklar varsa bunları kapatıcı kalemler yardımıyla kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Dudak ve burun kenarlarındaki konturları kapatmak için fırça kullanmak en doğrusudur.

Buğulu Bakışlı Gözler

Yorgun görünen gözler için göz kapaklarınızı zıt renklerle boyamayı deneyin. Kahverengi gözlerin ışıldamasını sağlamak için turkuvaz rengini, mavi gözlerin ortaya çıkması için de lila renk tonlarını kullanın. Gözlerinizi olduğundan büyük göstermek mi istiyorsunuz? Üst kirpiklerinize dışarıya doğru rimel kullanıp, gözünüzün alt kısmını da beyaz kalem yardımıyla şekillendirebilirsiniz.

Küçük gözler için parlayan renkler kullanmamak gerekir. En doğru seçim dumanlı renk tonlarının tercih edilmesidir. Göz kapağının iç bölümünden dış bölümüne doğru sürmeyi deneyin. Farın uzun süre kalıcı olması için nemli fırça yardımıyla uygulama yapabilirsiniz. Gözlerinize daha net bir ifade kazandırmayı düşünüyorsanız, üst kirpiklerin hizasında siyah kalem kullanabilirsiniz. Kaş bakımını es geçmeyin. Sıradan çıkan tüyleri sprey yardımıyla yatıştırıp ve kavisin altında kalan tüyleri mutlaka çekin.

Parlak Dolgun Dudaklar

Dudakları daha büyük göstermek için parlayan renk tonlarını kullanın. Kullandığınız rujun renk tonunda bir dudak kalemi ile dudak konturunuzu ince bir çizgiyle dudak köşelerine kadar belirgin hale getirin. Boyayı dudak fırçası ile orta kısımlara doğru sürün. Daha sonra rujun üzerine şeffaf parlatıcı uygulayın.

Renkli parlatıcılar içerdikleri maddelerden dolayı dudakların hafifçe şişmesine yol açtığı için dudakları dolgun gösterir. Ruju sürdükten sonra dudaklarınızı bir mendil yardımı ile bastırıp üzerine fırça yardımıyla biraz pudra sürerek rujun daha mat görünmesini sağlayabilirsiniz. Konturu renkli olarak çekip iç kısımlara doğru uygulayarak rengin dudak kenarlarına taşmasını engelleyebilirsiniz. Daha sonra ikinci bir kontur uygulayın ve ten rengine uygun bir dudak kalemi çekin. Ve son olarak da rujunuzu sürüp parlak dolgun dudaklara sahip olun.

Çekici Yanak Makyajı

Allık kullanmak yüzü şekillendirmekte büyük etki yaratır. Allığı yatay olarak sürmek uzun yüze sahip olanların tercih etmesi gereken bir uygulamadır. Kahve bej tonları yüzünüzü belli belirsiz şekillendirmek ve yüz hatlarının daha yumuşak görünmesini sağlamak için uygun olabilir.

Gülümseyip allığı elmacık kemiklerinizin üzerine doğru sürün. Yüzünüzü yeniden normal haline bıraktığınızda mükemmel renk yakaladığınızı göreceksiniz. Küçük kavisler uygulayarak rengi dağıtmayı deneyebilirsiniz. Rengi çok fazla kullandığınızı düşünüyorsanız allığı silmeyin. Hemen görmek istediğiniz tonu bulana kadar şeffaf pudra sürün.