Saç renginden sıkılan kişiler, bazen saçlarını farklı renge boyatma isteği duyarlar. Boyanan saç rengiyle birlikte uyumlu olması açısından, kaşların da aynı renge boyanması gerekir. Hal böyle olunca saçın rengine uyacak şekilde kaşlar da boyanır. Genel olarak çoğu insan, saç ile kaş renginin uyumluluğu açısından, ikisini de boyama kararı alır.

AKMAYAN KAŞ BOYASI CAN SIKABİLİR

Boyanan saçlar zaman geçtikçe kendi rengini almaya başlar. Tabii saçlar gibi kaşlar da kendi rengini alır. Yani aynı günde boyanan saç ve kaşlar, yine aynı günde akmaya başlar. Kaş boyası, ne zaman çıkacağı da, bir hayli merak edilen sorulardan biridir.

Kullanılan boyanın etkisi ve kaşın üzerindeki etkilere göre kaşlarda ki boya değişkenlik gösterebilir. Kalıcı bir boyanın akması uzun zaman alırken, geçici bir boya tam aksine erken akmaya başlar. Boyanın kalıcılık durumu, kaşın uzama süresine göre de değişebilir. Uzayan kaşlar, boyanın kalıcılığını yok edip akmaya başlar. Kişinin, görünüş itibarıyla daha genç görünebilmesi için, beyazlamaya başlayan saç ve kaşlar kişide boyama isteği uyandırır. Kaşlarını boyatan kişiler, zamanla bu durumdan da sıkılabilirler ancak, kaşlarının akması biraz uzun zaman almaktadır.

KALİTELİ BOYALAR ERKEN AKMAYABİLİR

Kaşları çabuk uzayan insanların boyası da çabuk akar. Ama yavaş uzayan kaşların boyası da yine yavaş akar. Dolayısıyla boyanın kalite ve dayanma süresi bu durumda önemli bir rol oynar. Kaşlarda ki boyanın akması kullanılan malzemenin ömrüne göre zaman değişikliği gösterebilir. Genç ve güzel görünmek için boyanan saç ve kaşlar, kişinin motivasyonunu yüksek tutar. Aynı zamanda boyaların akma süresi de bazen kişilerin moralini bozabilir. Böyle durumlara maruz kalmamak için önce kişi kendi zevklerini bilmeli, sonra da zevklerine uygun seçimler yapmalıdır. Sürekli değişim ihtiyacı hisseden insanlar, boya akma stresi yaşamaması için, kendilerine uygun boya seçimleri yapmalıdır.