Forum Düzeni
Sosyal Ağlar
Sosyam Ağlara dair bilgiler, haberler..
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 17 Temmuz 2018
Nereden: Tel'aran'rhiod
Mesajlar: 6.699
Konular: 883
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 664 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 73 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 2144
Verilen Beğeni: 1250
Nereden: Tel'aran'rhiod
İlişki Durumu: Yok
Burç: Boga
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 48
Farkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond repute

Konub Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

18 Temmuz 2019
# 1
Facebook, alternatiflerinin gün geçtikçe arttığı bir platform oldu. Artık hem kullanıcı kitlesi hem de sunduğu özellikler sınırlı kaldı. Ayrıca gizlilik sorunları da bunun üzerine eklendi. Platformdan ayrılmak isteyen kullanıcılar için " Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?" sorusuna yanıt veriyoruz.

Gelmiş geçmiş en büyük sosyal medya platformu olan Facebook'un hâlihazırda milyarlar olan kullanıcı sayısı dünyanın nüfusuna git gide daha da yakınlaşıyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde ortaya çıkan ve büyük ses getiren veri ihlali sonrasında ise birçok Facebook kullanıcısı sosyal medya platformundan çekilmeye başladı.

Buradaki sorun ise hesaplarına giriş yapmayıp sosyal medya platformu Facebook'u kullanmayan kullanıcıların dahi kişisel verilerini aktarılmaya devam etmesi. Kişisel verilerimizin dağıtımının önüne geçmek için ise atabileceğimiz en net adım Facebook hesabımızı geri dönüşü olmaksızın kalıcı olarak silmek.


Facebook hesap silme:

İlk adım olarak internet tarayıcınız üzerinden Facebook'a ve sonrasında Facebook hesabınıza giriş yapın.


Ekranın sağ üst kısmında bulunan aşağı yönlü ok tuşuna ve ardından açılan penceredeki Ayarlar seçeneğine tıklayın.


Sol tarafta bulunan Ayarlar bölümlerinden Facebook Bilgilerin'e geçiş yapın. Açılan listenin en altında bulunan Dondurma ve Silme seçeneğinin sağındaki Gör butonuna tıklayın.


Açılan sayfada Hesabı Kalıcı Olarak Silme başlığı altında bulunan Hesabı Sil butonuna tıklayın.


Küçük bir kutucuk ekranın ortasında belirecek. Burada hesabı silme işlemini son kez onaylamak için hesabınızın şifresini girmeniz istenecek. Hesabınızın şifresini boş alana girip mavi renkli Devam butonuna tıklayın.

Yukarıdaki adımları uyguladığınızda Facebook hesabınızın ve tüm verilerinizin tamamen silinme talebi oluşturulacak ve işleme konulacak. Hesabınızın silinme süresi 90 günü dahi bulabilir. Eğer ki bu süre içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız Facebook, hesabınızın silinme talebini iptal ederek verileriniz geri yükler ve Facebook hesabınızı aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

WebTekno

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 16 Ocak 2018
Mesajlar: 4.975
Konular: 215
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 244 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 48 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 818
Verilen Beğeni: 109
İlişki Durumu: Uzak durun yeter...
Burç: Akrep
Takım: Turkiye
Rep Gücü: 19
Qasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to behold
Standart Cevap: Facebook Hesabı Nasıl Silinir?
18 Temmuz 2019
# 2
Bilgilerinizi satan ve başkalarına kullandıran bir kurumu tercih etmeyin...
Facebok kullanmayın..
Üyelik tarihi: 28 Temmuz 2018
Mesajlar: 1.766
Konular: 9
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 124 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 31 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 618
Verilen Beğeni: 698
İlişki Durumu: Ebed'im..
Burç: Yay
Takım: Fenerbahce
Rep Gücü: 7
eFuL!m will become famous soon enough
Standart Cevap: Facebook Hesabı Nasıl Silinir?
18 Temmuz 2019
# 3
İnstagram harici tüm hesaplarımı sildim gereksiz zaman ayırımı ..

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Üyelik tarihi: 06 Temmuz 2019
Nereden: Manisa
Mesajlar: 3.111
Konular: 1030
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 62 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 40 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 260
Verilen Beğeni: 0
Nereden: Manisa
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 8
HaDeS is on a distinguished road
Standart Cevap: Facebook Hesabı Nasıl Silinir?
18 Temmuz 2019
# 4
Ben 3 yıl önce dondurmuştum bir daha da girmedim.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Üç Tuğ
Peygamber Kıssaları / Mücadeleleri
0
31 Temmuz 2018 13:05
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
13 Ocak 2018 00:41
Başak
iPhone
0
24 Aralık 2017 00:49
Başak
iPhone
0
24 Aralık 2017 00:29
Başak
Bilgisayar - Donanım
0
23 Aralık 2017 16:24Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.