Yüzünüzdeki en narin bölüm olma özelliğine sahip göz çevresi bu hassaslıkla bağlantılı olarak en erken kırışan bölgedir. Bu bölüme gerektiği gibi bakılmazsa cilt yaşı olduğundan daha bile büyük görünebilir.

Göz çevresi nasıl nemlendirilir?
Göz çevresini ihtiyacı olduğu kadar nemlendirmek için muhakkak göz çevresi kremlerinden destek almalısınız. Göz çevresi derisinin inceliğinden kaynaklı kırışıklıklar, bu derinin nemlendrici kremler kullanılarak kalınlaşması yoluyla önlenmekte yahut en azından olabildiği kadar azaltılmaktadır. Bakım uygulanmayan göz çevresi kırışmaya mahkumdur.

Göz çevresi için bilinen en doğal yöntem E Vitamini uygulamasıdır. Bir E Vitamini yağı kapsülünü iğneyle delerek parmağınızın ucuna sıkın ve nazik hareketler ile göz etrafına uygulayın. E Vitamini yağı göz çevresi için ideal nemlendirici üründür. Bahsettiğimiz bu uygulamayı hafta içinde 2 kez uygulamanız göz çevresinin doğal yollardan nemlendirilmesi için yeterli olabilecektir.

Göz çevresi kırışıklıklarının temel sebebi bu bölgenin kuru bir özelliğe sahip olmasıdır. İnce deri özelliği bulunan bu bölüm fazla kuruluğa dayanamayarak kırışmaya başlar. Kırışıklıkları yok etmek belki bir mucizedir fakat en aza indirmek sizin elinizde. Bunu yapmak için göz çevresini günlük olarak ve yeteri kadar nemlendirmeli, göz çevresi bakımını atlamamalısınız.


Göz çevresini nemlendirmek için izlenen adımlar
Göz etrafına uyguladığınız kremin güvenilir olduğundan emin olun. Rastgele ürünler kullanmaktan kaçının.

Göz çevresi için tercih ettiğiniz krem içerisinde B3 veyahut E Vitamini olmasına özenli olun. Bu vitaminler hasebiyle göz çevrenizi sağlıklı biçimde nemlendirmiş olursunuz.

Göz çevresi bakımını ve nemlendirme işlemini her gece yatmadan önce yapmaya özenli olun.

Uyguladığınız nemlendirici krem veya yağın miktarına dikkat gösterin. Göz etrafına sürdüğünüz ürünün bezelye tanesinden büyük olmamasına dikkat gösterin. Yalnızca göz altına değil benzer zamanda göz kapağına da uygulanması gerektiğini unutmayın.

Nemlendirici kreminizi veya E Vitamini yağını yüzük parmağınızı kullanarak yavaş hareketler ile sürün. Krem yahut yağ uygulamasıiçin en ideal parmağınız yüzük parmağıdır.