Bu iki göz maskesi, kırışıklıklardan şişkin gözlere kadar kadar birçok farklı göz altı sorununuzu çözebilir.

Göz çevresinde yağ bezlerinin olmamasından dolayı gözlerimiz daha çabuk yaşlanma belirtileri gösterme eğilimindedir. Yağ bezleri cildimizi nemli tutar, bu yüzden sinir bozucu çizgilerin ve kaz ayaklarının önüne geçmek için göz çevresini nemli tutmak gerekir. Gece göz kremi kullanımı esastır ancak bu hassas bölgeyi tedavi etmek için yapabileceğimiz daha çok şey var.

Haftalık göz maskeleri, kırışıklıklardan şişkin gözlere kadar kadar birçok farklı göz altı sorununuzu çözebilir.Salatalık ve gül maskesi
Askorbik asit ve fitokimyasallar bakımından zengin olan salatalık cildi sıkılaştırmaya ve yatıştırmaya yardımcı olur. Ancak, kapalı göz kapaklarınızın üzerine salatalık dilimleri koymak yerine, bu karma maske gözlerin iç ve dışına derinlemesine ulaşacaktır. Yorgun görünümlü ve şişkin gözler için işe yarayacaktır.

Malzemeler

- Yarım salatalık
- 30 ml gül suyu
- Pamuk

Pamuklarınızı iki yarım ay şeklinde ve htiyaç duyacağınızı düşündüğünüzden daha fazla kesin.

Bir karıştırıcıda, salatalık püresini, gül suyunu çekinceye kadar karıştırın. Bir kaseye aktarın, daha sonra pamuklarınızı karışımın içine batırın. Ekstra ıslatılmış pamuklarınızı, ileride kullanmak üzere dondurucuda saklayabilirsiniz. Kullanmadan önce donmuş pamukları yaklaşık 10 dakika çözün.

Uygulamak için, yarım ay gözü pedini gözün altına yerleştirin, alttaki kirpik çizgisine yakın bir uygulama yaptığınızdan emin olun. 10-15 dakika bekletin.

Kırışıklıklar için göz maskesi
Yumurta akı içeren kırışıklık karşıtı birçok maske vardır ve yumurta akı göz çevresi için de kullanılabilir. Antioksidan bakımından zengin E Vitamini serbest radikallerle savaşırken, yumurta beyazının ince çizgilerin görünümünü azalttığı bilinmektedir.

Malzemeler

- 2 yumurta sarısından ayrılmış yumurta akı
- 1 kapsül veya 5 damla E vitamini

Yumurta aklarını köpüklenene kadar çırpın ve sonra E vitaminini içine karıştırın. Karışımı parmak uçlarınızla veya makyaj fırçasıyla göz altı bölgesine uygulayın. 10 dakika bekletin.