Limon ve Tuz ile Tüylerden Kurtulma*Biz kadınlar, vücudumuzdaki tüyleri yok etmek adına ağda, epilasyon gibi pek çok yöntemi deniyoruz.
Kimi zaman da traş bıçağı kullanma hatasına düşüyor, bu yüzden tüylerimizde kısa bir süre sonra sertleşme ve daha da tüylenme ile karşılaşıyoruz.
Oysa ki bacak, genital bölge, koltuk altı başta olmak üzere vücudumuzdaki tüyleri seyreltmenin, zamanla bu tüylerden kurtulmanın pek çok yöntemi bulunuyor.
Bu yazımızda kısaca son derece etkili bir tüy dökücü yöntemden bahsetmek istiyoruz.

Limon ve Tuz İle Kıllardan Kurtulma

Limon ve tuz kuru ile kıllardan ve tüylerden kurtulmak için sizlere etkili bir tarif vermek istiyorum. Limon ve tuz dökme ve tüy azaltmak için;
Limon ve Tuz Kürü ile Tüylerinizden Kurtulun!
Son derece pratik olan bu yöntem, tüy köklerine hızlı bir şekilde nüfus ederek, tüylerin seyrelmesine olanak tanıyor.
Aşırı tüylenme problemi bulunan bayanlara önerilen bu yöntemi hemen denemeye koyularak, sizler de 3-4 ay gibi kısa bir sürede tüylerinizin miktarında ciddi anlamda bir azalmaya tanık olabilirsiniz.
Malzemeler:

1 adet limon

2 çay kaşığı dolusu tuz

Hazırlanışı:

Öncelikle limonu ortadan ikiye kesin.

Ardından limonun suyunu cam bir kaseye aktarın.

Tuzu da kaseye aktardıktan sonra her iki malzemeyi güzelce karıştırın.

Bu karışımı tüylerinizden kurtulmak istediğiniz bölgeye sürmeden önce bölgeyi temizleyin. Yani karışımı daha önce tüylerden arındırdığınız yere uygulayın.

Karışımı vücudunuzda bir pamuk yardımıyla uygulamasınız.

Ortalama 15-20 dakika bekledikten sonra limonlu tuz karışımı olan bölgeyi bol suyla yıkayın ve yumuşak bir havluyla durulayın.

Bu işlemi her epilasyon sonrası 3 gün boyunca tekrar edin.

Bu kürü düzenli bir şekilde tekrar ettiğiniz taktirde maksimum 6 ay içerisinde vücudunuzdaki tüylerden kurtulabilmeniz mümkün!
İşlemden en iyi sonucu alabilmek adına bu işlemi vücudunuza ağda yaptıktan sonra uygulamanızı öneriyoruz.
UYARI:
Bu uygulama, bazı kişilerde alerjik reaksiyonlar gelişmesine neden olabilir. Vücudunuzda herhangi bir kaşıntı, döküntü ya da tahriş olması durumunda bu işlemi tekrar etmekten kaçınmalısınız.
Hamileyseniz ya da bebeğinizi emziriyorsanız, bu işlemin sizin için uygun olup olmadığına dair doktorunuza danışmayı ihmal etmemelisiniz.
Düzenli olarak reçeteli ya da reçetesiz bazı ilaçlar kullanıyorsanız, öncelikle doktorunuza danışmalısınız.

Limon tuz karışımı yüze uygulanır mı?

Pek çok cilt bakım maskesinde kullanılan limon, cildi beyazlatıcı ve sıkılaştırıcı bir etki gösteriyor.
Limon ve tuz maskesini cildinize de uygulayabilme şansınız bulunuyor. Bu karışımı yüzünüze sadece cildinizdeki tüylerde seyrelme elde edebilmek adına uygulayabileceğiniz gibi cildinizin daha da güzelleşmesi, ölü hücrelerden arınması ve canlanması adına da uygulayabilirsiniz.
Yüzünüzdeki tüylerden kurtulmak adına da bu karışımı ayda bir iki sefer yüzünüze sürebilirsiniz. Ancak bu karışımı 15 dakikadan daha fazla cildinizde bekletmemelisiniz. Aksi halde cildinizde tahriş riski ile karşılaşabilmeniz olası!

Limon ve Tuz İle Tüylerden Kurtulanlar

Limon ve tuz ile tüylerden kurtulanlar*genelde sorduğu sorulardan biri ise*limon ve tuz tüyleri yok eder mi*sorusunu çok sık sormaktadırlar. Limon ve tuz kuru tüyleri azaltan ve tüyleri yok eden etkisi ile bilinmektedir. Limon ve tuz karşımı ile tüylerden kurtulanlar yaptıkları yorumlarda kesinlikle bu tarifi evinizde deneyebileceğini söylemişlerdir.