Terramycin deri merhemi; Fiyatı ucuz ama etkisi büyük olan*Terramycin krem*ile sivilce, yara, yanık, uçuk ve her türlü iltihaplı enfeksiyonlar ve sivilce gibi durumlarda kullanılır.*Terramycin deri merhemi*içeriğinde bulunan* oksitetrasiklin hidroklorür ve polimiksin b sülfat cilt üzerinde kısa sürede etki sağlayarak oluşan sorunları kısa sürede yok eder.
Terramyin krem*genelde reçete ile yazılsa da deri üzerinde oluşan yara, çizik, kuruluk, kabuklanma, iltihaplı yaraların iyileşmesi için eczacıların ilk tavsiye ettiği krem olarak ta bilinmektedir. Fiyatının ucuz olması ve çok etkili kremler arasında yer alması en büyük etken diyebiliriz.

Terramycin Deri Merhemi Nedir?

Terramycin krem*deri merhemi olarak bilinir. Deri üzerinde oluşan iltihap, yara, yanık ve buna eşlik eden iltihap enfeksiyonlarında çok etkilidir. İltihaplı sivilce ve çıban oluşumuna bağlı olarak oluşan iltihabı da yok eden*Terramycin krem sivilce*tedavisinde sıkça kullanılmaktadır. 14 gramlık tüp içerisinde satılmaktadır. Krem sadece sorunlu bölgeye uygulanarak tedavi edilir.

Terramycin Krem Nasıl Kullanılır

Terramycim deri merhemi*kullanımı oldukça kolaydır. Doktor yada eczacınız tarafında aksi belirtilmedikçe*Terramycim kremin kullanımı*sıra ile;

Krem kullanacağım bölgenin temiz olması gerekmektedir.

İltihaplı yada sorunlu bölgeye krem uygulanır. Eğer iltihap, yara, yanık, çıban, sivilce büyükse gazlı bez ile sarılmalıdır.

Krem günde 2 yada 3 defa uygulanır.

Terramycin krem sürüldükten sonra asla silinmemeli ve sorunlu gölge üzerinde belli bir süre durmalıdır.

Krem uygulandıktan 2 yada 3 gün içerisinde genelde iyileşme görülmektedir. Enfeksiyon, iltihap yada yaranın büyüklüğü tedavisi süresi ile doğru orantılıdır. Sorun ne kadar büyükse iyileşmede o derece uzun sürebilir. Asla iyileşme olmadan krem kesilmemelidir.

Terramycim Kremin Kullanım Alanları

Teramisin krem*kullanım alanları oldukça geniştir. *Teramisin deri merhemi*asla gözlere sürülmemelidir. Bunun yerine*teramisin göz merhemi*alınmalıdır. Arpaçık ve göz çevresinde oluşan sorunlar*Teramisin göz kremi*ile kısa sürede yok edilmektedir. *Kremin kullanım alanları ise;

Büyük çıban oluşumlarında

Terramycin sivilce kremi*iltihaplı sivilcelerde

Dudak çatlaklarında

Terramycin krem uçuk*oluşumu yok eder

Böcek ve arı sokmasında

Deri üzerinde oluşan yara ve çiziklerde

Enfeksiyonlu yaralarda

Kulak bölgesinde oluşan yaralarda

Teramisin deri merhemi*ile*teramisin göz merhemi*içeriğinde bulunan bileşenler benzerlik göstermektedir. Her iki kremde uygulama ve tedavi yöntemleri aynıdır. Teramisin deri merhemi deri üzerindeki iltihap, çıban yada enfeksiyonları yok ederken,*teramisin göz kremi*ise göz’de bulunan Arpaçık ve iltihaba iyi gelmektedir. Sklıkla sorulan sorulardan biri olan*teramisin deri merhemi göze sürülür mu*sorunun cevabı kısaca, sürülür ama daha iyi etki almak için*teramisin göz kremi*almak daha doğru olacaktır.

Terramycin Krem

Terramycin Krem Göze Nasıl Sürülür?

Doktor tarafında aksi belirtilmedikçe krem kullanım şekli; avucunuza az miktarda*teramisin krem*alıp kapalı olan göz kapağına ve arpaçık yada çıban bulunan bölgeye baskı yapmadan sürülür ve ovalanır. Krem sürüldükten sonra göz kapakları ve göz bebekleri oynatılarak kremin yayılması sağlanmalıdır.

Teramsin Kremin Yan Etkileri

Kremin içeriğinde bulunan bileşenler bazı kişilerde yan etki görülmesine sebep olmaktadır. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde krem hemen bırakılmalıdır. Kreme karşı alerjiniz olup olmadığını anlamak için*teramisin deri merhemini*kullanmadan önce az miktarda bileğinize sürüp vereceği tepkiyi takip etmeniz gerekmektedir.*Teramisin kremin yan etkileri*sırası ile;

Kremin sürüldüğü bölgede hassasiyet

Nefes darlığı ve nefes almada güçlük

Karın ağrısı

Dudak, dil ve boğazda şişlik

Deri dökülme kızarıklık

Deride kaşıntı ( kaşıntı rahatsız etmiyorsa kremi kesilmemelidir)

Sürüldüğü bölgede döküntü

Deri kızarıklık ve Tahriş (Çok nadir görülür)

Baş ağrısı

Yüzde şişlik oluşumu

Yukarıda saydığımız terramycim kremin yan etkileri nadir olarak görülmektedir, eğer görülen etkiler rahatsızlık vermiyorsa krem kesilmemelidir. Kaşıntı olduğunda kaşımak yerine bölgeyi ovalamak doğru olacaktır.

Terramycin Merhem Kullananlar

Teramisin krem kullananlar*yaptıkları yorumlarda kremin etkisini kısa sürede gördüklerini ve mutlaka bir sorun olduğunda ilk kullanacakları krem olduğu söylemiştir. İşte teramisin deri merhemi kullananların yaptığı yorumlar;

Tek kelime ile muhteşem bir merhem yara ve leke olan bölgede iz kalmadı

Deride iltihap ve buna bağlı kabarcıklı iltihap varsa sür bırak

Devamlı aradığım ama hiç bir yerde bulamadığım krem

Yere düştüğümde sağlık ocağına sürdükleri kremi bende eczaneden aldım ve kısa sürede yara, çizik kalmadı

Kulağımı deldirdim iltihap kaptı eczaneci bu kremi önerdi gerçekten etkili bir krem

Annemin evde devamlı bulundurduğu krem bir şey olsa hemen dolaptan çıkarıp sürer

Terramycin Krem Fiyatı

Teramisin krem etki büyük ama fiyatı bir o kadar küçük bir krem olarak karşımıza çıkıyor. Teramisin krem fiyatı 11 TL’dir*Teramisin fiyatı*genel olarak bütün eczanelerde aynıdır. Son zamanlarda eczanelerde bulunmayan bu krem halen satılmaktadır.*Terramycin muadil*olması rağmen bu krem kadar etki göstermemektedir. Son zamanlarda terraymcin krem yasaklandımı sorularına karşı tedarikçi firma yaptığı açıklamada ürün ham maddesinin sıkıntısından dolayı belli bir süre sıkıntı yaşandı ama şu an piyasa kremin bulunduğunu söyledi.