Forum Düzeni
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree2Beğeni(ler)
  • 1 Post By İlkiz
  • 1 Post By burcakgezer

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 31 Aralık 2018
Mesajlar: 23.987
Konular: 4132
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 549 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 84 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 21
Verilen Beğeni: 509
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 130
İlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond repute

Standart Burun Yağlanması Neden Olur?

25 Ağustos 2020
# 1


Burun Yağlanmasının Nedenleri
Burun yağlanmasının sebepleri incelendiğinde birbirinden çok farklı ve bilinemeyen nedenler olduğu görülmektedir. Burun yağlanmasının öngörülen nedenleri ortadan kaldırıldığı halde devam etmesi halinde hastanelerin cildiye bölümlerinde muayene olunması tavsiye edilmektedir. Burun yağlanmasının kesin belirlenebilir bir nedeni olmamakla beraber genellikle yağlanmaya sebep olan nedenler şu şekilde sıralanabilmektedir:

Beslenme alışkanlıkları
Yaşam standartları ve alışkanlıkları
Başka bir hastalık nedeniyle kullanılan ilaçlar
Burun yağlanması oluştuktan sonra bu durumun ortadan kaldırılmasında olumlu etki edebilecek adımlardan bir tanesi yüzün buhar ile temizlenmesidir. Buhar yüzdeki gözeneklerin açılmasına ve böylelikle burun bölgesindeki yağlanmanın azaltılmasına yardımcı olabilmektedir. Buhar yöntemi şu şekilde uygulanabilmektedir:

Bir kapa su eklenip buhar verene kadar ısıtılmalıdır.
Daha sonra bir havlu ile kafa örtülmeli ve buhar yüze gelecek şekilde beklenmelidir.
10 dakika beklendikten sonra burun bölgesi temizlenme işlemi tamamlanmaktadır.
Burun bölgesi vücudun diğer bölgelerine göre daha aktif yağ bezelerine sahip olduğundan yukarıdaki sebepler olmasa dahi yağlanma oluşabilmektedir. Yağlanma oluşumundan sonra maske ve kürler uygulanarak bu bölgede oluşan olumsuz görüntünün ortadan kaldırılması sağlanabilmektedir.

Burun Yağlanmasına İyi Gelen Maskeler
Burun yağlanmasına iyi gelen maske tarifleri, burun yağlanması sorunu ile karşılan kimseler tarafından en sık araştırılan konu başlıklarından bir tanesidir. Burun yağlanmasına iyi gelen çok fazla kür ve maske olmakla birlikte, en verimli sonucun alınabilmesi için tavsiye edebileceğimiz maskeler ise şu şekildedir:

Salatalık Maskesi
Yumurta Akı Maskesi
Süt Maskesi
Limon Maskesi
Salatalık Maskesi ile Burnunuzun Yağlanması Engelleyin
Salatalık maskesinin ile burun yağlanması engellenebilmektedir.Salatalık maskesi burun yağlanması gibi cildi olumsuz etkileyen durumların ortadan kaldırılmasında oldukça etkili olmaktadır. Salatalık maskesi uygulama aşamaları ise şu şekildedir:

Salatalık soyulup iki dilimi göz çevresi için ayırdıktan sonra geriye kalan kısımlar macun kıvamına gelene kadar ezilmelidir.
Daha sonra hazırlanan macunun yüze dairesel hareketlerle uygulanması gerekmektedir.
Maske 15 dakika yüzde tutulduktan sonra yüz soğuk su ile iyice temizlenmelidir.
Yumurta Akının Burun Yağlanmasını Engelleyici Özelliği
Yumurta akının burun yağlanmasını önleyici özelliği bünyesinde barındırdığı A vitamininden kaynaklanmaktadır. Yumurta akı maskesi ciltte bulunan lekelerin ortadan kaldırılmasını sağladığı gibi yağlanmayı da engellemektedir. Yumurta akı maskesinin uygulanması ise şu şekildedir:

1 yumurta akı, macun kıvamına gelene kadar çırpılmalıdır.
Daha sonra macun yüze sürülmeli ve 15 dakika beklenmelidir.
Ardından maske ılık su ile yüz temizlenmelidir.
Yumurta akının olumlu etkilerinin görülebilmesi için maskenin haftada 2 kere uygulanması gerekmektedir.

Sütün Yüz Temizleyici Etkisi
Sütün yüz temizleyici doğal etkisi burun yağlanmasının olumsuz etkilerini ortadan kaldırabilecek özelliktedir. Süt, burun yağlanmasının ortadan kaldırılmasında uygulanabilecek en kolay yöntemlerden bir tanesidir. Bu yöntemde 1 tatlı kaşığı kadar süt pamuğa döküldükten sonra yüze dairesel hareketler ile sürülmelidir. Süt yüzde kuruduktan sonra ılık su ile yüz temizlenmelidir.

Limon Maskesi
Limon cilt bakımı maskesi, cilt bakımında en etkili sonucu veren maskelerden bir tanesidir. Limon maskesi ciltteki lekelenmeleri ortadan kaldırdığı gibi burun yağlanması problemini de engellemektedir. Limon maskesi için 1 çorba kaşığı bal ve limon karıştırılmalıdır. Daha sonra karışım yüze sürülmeli ve 20 dakika beklenmelidir. Limon maskesinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise yüz temizliğinin maden suyu ile titiz bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekliliğidir.
Zeze bunu beğendin

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 26 Ağustos 2020
Mesajlar: 4
Konular: 2
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 3 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 0 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Evli
Burç: Koc
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 0
burcakgezer is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Burun Yağlanması Neden Olur?
28 Ağustos 2020
# 2
ilkiz merhaba çok güzel bir yazı ellerine sağlık,
yağlı ya da karma bir cilt varsa burunda yağlanma mutlaka olur. Yanlış cilt ürünü kullanıp kurutmaya çalışırsanız da daha çok yağlanır diye biliyorum ben de. Nemlendirici çok önemli
Zeze bunu beğendin
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Asrevya
Estetik ve Estetik Cerrahi
0
06 Aralık 2018 23:51
Renksiz
Kulak Burun Boğaz
0
25 Temmuz 2018 18:11
Renksiz
Kulak Burun Boğaz
0
25 Temmuz 2018 18:11
Arthur
Kulak Burun Boğaz
0
09 Aralık 2017 21:44Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.