Her gün televizyonlarda veya gazete/dergilerde görüp kıskançlık krizlerine girdiğimiz ünlülerin ne yapıp da bu kadar güzel olduklarını merak etmiyor musunuz? Eğer öyleyse sizin de onlarınki gibi ışıl ışıl bir cildiniz olabilir. İşte ünlülerin güzellik ve cilt bakım sırları…

Juila Roberts

Parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olan aktris, gözaltındaki şişliklerden çok şikâyetçi. Bu yüzden uyurken göz bandı takmaya özen gösteriyor. Cilt güzelliğinde uykunun önemine dikkat çeken oyuncu günde en az sekiz saat uyuduğunun altını çiziyor.

Mariah Carey

Cildine, süt ve buz karışımına batırdığı bir havlu ile kompres yaptığını söylüyor. Bu işlemin ardından ise yorgun cildinin canlandığını ve kendine geldiğini hissettiğini ekliyor.

Deniz Seki

Eski bir güzellik uzmanı olan güzel şarkıcı, gözaltı kremi, nemlendirici ve gece kremi kullanıyor. Cilt temizliğine çok önem veren Seki, yaptığı makyajı temizlemeyi hiçbir zaman ihmal etmiyor.


Peki, siz cildinize bakıyor musunuz?

Sağlıklı bir cilt için uygun bakımı yapmanız gerekir. Bunun için öncelikle nasıl bir cilt tipine sahip olduğunuzu belirlemeniz gerekiyor.

Cildiniz kuruysa; Kuru cilt, kendini kötü hava koşullarından, stresten koruyamayan hassas bir cilt tipidir. Yüzünüzün her tarafında gerginlik hissedersiniz. Yanak, ağız ve alın bölgesinde pullanmalar görülür. Sivilce ler, düzgün ve gözeneksiz bir görünüme sahiptir.

Cildiniz normalse; Sıkı, sağlıklı, sivilce siz normal ciltlerde, bazen önemsiz sivilce ve kuruluklar görülebilir. Genellikle ender görülen ve çok hassas olmayan bir cilttir.

Cildiniz yağlıysa; Daha çok gençlerde sık rastlanan bir cilt tipidir. Parlak, siyah ve açık gözeneklere, sivilce lere yatkındır. Cilt dokusu düzgün değildir. Aşırı yağlı olduğu için parlaklığa yol açıp makyajı olumsuz etkileyebilir.

Cildiniz karmaysa; Karma cilt tipi her yaş grubunda görülebilir. Yağlılığa, sivilce lere ve siyah nokta oluşumuna meyillidir.