Cilt temizleme işlemi sonrasında kimyasal atıkların cilt tabakasından arındırılması gerekir. Cilt temizleme losyonları, cilt tabakasını arındırarak cildin yenilenmesini sağlar. Kimyasal temizleyiciler, cildin pH dengesini bozar. PH dengesi bozulan ciltte, bozulmalar meydana gelir. Düzenli bir şekilde cilt losyonu kullanarak parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Düzenli kullanımda gözeneklerin sıkılaştığını gözlemleyebilirsiniz.


Losyon temizliğinden sonra nemlendirici kullanımı
Losyonla temizlik işlemi bittikten sonra mutlaka nemlendirici kullanılması gerekir. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile hücrelerinizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Nemlendiriciyi cilt ve boyun bölgesine dairesel hareketlerle uygulamayı ihmal etmeyin.

Gözenekleri sıkıştıran losyon tarifleri:
Cilt losyonları, doğal güzelliğin ana etmenidir. Cilt losyonlarını tıpkı çay demler gibi hazırlayabilirsiniz. Cilt losyonlarının içeriğini, cildinizin ihtiyaçlarına göre başka malzemelerle şeillendirebilirsiniz. Bu doğal içerikleri, temiz bir pamuk ile yüzünüze uygulayabilirsiniz.


Papatya losyonu
Papatya, cilt dokusunda meydana gelen deri döküntülerine ve cilt kuruluğuna iyi gelir. İyileştirici bir özelliği vardır; cilt iltihaplarının belirtilerini ortadan kaldırır. Papatya aynı zamanda stresi azaltan bir çiçektir.


Ihlamur losyonu
Ihlamur losyonu, cildi toksinlerden arındırarak sakinleştirir. Kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Cilt dokusundaki renk eşitsizliklerini giderir. Ihlamur losyonunu hazırlarken, ıhlamur çiçeklerini pelte kıvamına gelene kadar kaynatmayı ihmal etmeyin.


Adaçayı losyonu
Adaçayı losyonu her cilt tipine uyar. Bakteri ve enfeksiyonlara karşı cildi bir katman gibi korur, cilt tabakasının güçlenmesini sağlar. Adaçayı iyileştirici, hücre yenileyici ve yatıştırıcı özelliğe sahiptir.


Lavanta losyonu
Lavanta cilt yorgunluğunu alır. Cildin oksijen alışverişini sağlar. Aynı zamanda cildi nemlendirir.


Kuru üzüm losyon
Kuru üzüm losyonu, cilt dokusundaki nem kaybını önler. Elastikiyetini kaybetmiş cilt dokusunu gözle görülür biçimde toparlar. Düzenli kullanımda cilt yapısına pürüzsüzlük kazandırır.


Yeşil çay losyonu
Yeşil çay güçlü bir antioksidandır. Cilt tabakasını bir katman gibi sararak dış etkenlere karşı korur.


Sinameki losyonu
Sinameki cildi besler, canlılık verir. Cilt dokusundaki ölü hücreleri temizler. Aynı zamanda sinameki losyonu, göz çevresindeki şişkinliği alır.


Sumak losyonu
Sumak losyonu cildin yağ dengesini düzenler. Cilt dokusu dezenfekte eder. Bir yemek kaşığı sumağı, bir çay bardağı sıcak suda yarım saat bekletin. Suyun dibine çökmüş sumakları bir süzgeç ile süzmayi ihmal etmeyin.


Melisa losyonu
Melisa cilde sakinlik ve ferahlık verir. Cilt kızarıklığını alır. Cildin nemini korumasına yardımcı olur, cilde canlılık katar.


Isırgan otu losyonu
Isırgan bitkisi, yüksek miktarda demir içerir. Cildin, yağ ve ter dengesini sağlar. Yağlı ciltler için oldukça idealdir.