Cildimiz, hassas yapısı ile belli bir dengeye sahiptir ve çeşitli dış etkiler, zaman içinde cildimiz üzerinde olumsuz etkiler ortaya koyabilir. Cildimizin nem ve yağ konusunda olması gereken formunu koruması adına kullanılan nemlendirici ürünler, sağlığımız açısından çok önemlidir.

Dermokozmetik dünyasında, faydalarıyla çok popüler olan nemlendirici kremler, her cilt için farklı seçenekler içerir. Zira yağ oranlarına göre sınıflandırılan ciltlerde, farklı nem destekleri gerekebilir. Örnek vermek gerekirse yağlı, kuru ya da hassas ciltler için farklı nemlendirici ürünler kullanılmalıdır. Cilt tipinizin gereksinimlerini incelemeden herhangi bir ürün kullandığınızda, cildinize zarar verebileceğinizi asla unutmayın. Nemlendirici nasıl seçilir sorusunun yanıtı da işte bu yüzden önemli.Cilt tiplerine göre nemlendirici seçimi nasıl olmalı
Cildin genç ve ferah görünmesini sağlayan nemlendirici ürünlerde, belirttiğimiz gibi her cilt tipine farklı ürünler hitap eder. Peki tüm cilt tipleri için, nasıl nemlendirici ürünler kullanmalıyız?

- Normal cilde sahip insanlar, herkes gibi nemlendiriciye ihtiyaç duyarlar. Zira normal bir cilt, ideal ölçüye sahip bir nemlendirici ile desteklenmezse, yaşlanma gibi çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Bu cilt tipleri için, nemlendiricilerin su bazlı olması önerilir.

- Kuru ciltler, nemlendiriciye en çok ihtiyaç duyan cilt tipi denebilir. Kuru ve hassas cilt yapısına sahip bir kişinin, nem düzeyi yüksek, hyalüronik asit gibi bileşenler açısından zengin nemlendirici kullanması önerilir.

- Yağlı ve karma ciltlerde nemlendirici seçimine geldiğimizde, gözeneklerin tıkanmasına neden olmayan ve siyah noktalara karşı etkili ürünler tercih edilmelidir.

Nemlendirici ve onarıcı ürünlerde geniş bir ürün skalasına sahip olan DermoDr.com, cilt bakımına özen gösterenler için, tüm cilt tiplerine hitap eden dünyaca ünlü markaların ürünlerini sunuyor.

Uygun fiyatlı ve indirimli nemlendirici ürünler
Cilt sağlığı, insanı genç gösteren ve günlük motivasyonu üzerinde etkili bir durum. Bu anlamda cildimizi korumanın ilk adımlarından biri de, nemli yapısını korumak. Nemlendirici ve onarıcı dermokozmetik ürünlerde, DermoDr dünyanın önde gelen markalarının en kaliteli ürünlerini sunuyor. Aralarında Lierac, La Roche Posay, Vichy, Bioderma, Avene gibi ürünlerin yer aldığı nemlendirici ve onarıcı ürünler, cildiniz için en iyi etkiyi sunuyor.

İndirimlerin ve kampanyaların asla sona ermediği DermoDr, uygun fiyat garantisi ve online alışveriş ayrıcalığı ile cildinize en iyi gelecek nemlendiricileri sunuyor. Bebeksi, sağlıklı bir cilde sahip olmak için, siz de nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.