Mozilla VPN kısa bir süre önce resmi olarak yayınlandı ve Firefox Private Network ismi de değişmiş oldu. Bir süredir beta olarak geliştirilmeye devam edilen yeni uygulama, en sonunda Mozilla tarafından resmi olarak yayınlandı. Şu an için belirli ülkeler ve belirli işletim sistemleri için aktif edilmiş durumda. İlerleyen dönemlerde bu durumun değişeceği yönünde de açıklamalar bulunuyor.

Mozilla VPN resmi olarak yayınlandı


İlk olarak Mozilla, yeni VPN servisini Windows ve Android platformundaki kullanıcılara ulaştırmaya başlıyor olacak. Bununla birlikte destek verilen ülkeler, şu an için 6 ülke ile sırnırlı kalmış durumda. Bu ülkeler Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, Singapur, Malezya ve Yeni Zelanda olarak sıralanıyor. 2020 yılının sonuna kadar ise bahsi geçen bu ülkeler arasına yenilerinin de dahil edilmesi bekleniyor. Nitekim beta sürecinden çıkmış olsa da Mozilla, yeni servisini kısıtlı ülkelerde bir süre daha denemeye devam edecek gibi görünüyor.Bununla birlikte fiyat konusunda da açıklama yapılmış durumda. 4.99 dolar aylık ödeme ile yeni servise ulaşılabilecek. Şu an için sadece Windows ve Android platformları ile sınırlı olsa da Mozilla VPN, yakın zamanda iOS platformunda da aktif bir şekilde kullanılabilecek.

Rakipleri ile kıyaslandığında Mozilla, kendi servislerinin en çok daha hızlı bir internet bağlantısı sağlayacağına dikkat çekiyor. Ülkemizde ne zaman aktif olacağı konusunda ise şu an için bir bilgi mevcut değil. İlerleyen dönemlerde bu konuda yeni gelişmeler yaşanmaya devam edecektir.

ShiftDelete