Son yıllarda Türkiye’de kız çocuklarına sıklıkça verilen Azra ismi Arapça kökenli bir kelimedir. Azra el değmemiş, dokunulmamış bakire kız, temiz, delinmemiş bir inci, ayak izi bulunmayan üzerine basılmamış kum anlamlarına gelir. Çocuklarına isim verirken kişilerin en çok merak ettikleri konu olan kız bebeklere bu adın verilmesi bakımından bir sakınca olmadığı bilinmektedir. Azra ismi içeriğinde bulunan harflere göre analiz edildiğinde hareketli, enerjik, olaylara bakış açısı olumlu olan, algılama ve duyumsama duygularının gelişmiş olduğu söylenir.

Mantıklı düşünme ve sebep sonuç ilişkisinde bağlantı kurması gerektiğinde pozitif düşüncelidir. Ancak manevi olarak kendisi hakkında kararlar verirken zorlanır. Tereddüt edici yapısı bakımından ise değerli ve kazanımsal konularda kaybedici bir yapısı vardır. Mantıklı olduğunu düşünmesine rağmen, duyguları bazı durumlarda mantık çizgisinin önüne geçer. Sorumluluk duygusu son derece gelişmiş olur, karar alırken değer verdiği insanların etkisinde kalmasına rağmen kendi bildiklerinden de şaşmayan bir yapısı vardır. Lüks bir hayat yaşamayı sevmelerine rağmen mütevazi görünümde olur ve ortamlara ayak uydurur.

Azra İsminin Analizi
Azra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Azra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
R: Sert yapıya sahip
A: Atılgan-enerjik

Azra İsminin Numerolojisi
Azra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
Z: 29
R: 21
A: 1

Azra isminin numerolojik değeri: 52