Forum Düzeni
Ev ve Dekorasyon
Evim evim, güzel evim diyenler için..
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree2Beğeni(ler)
  • 2 Post By Tomris

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 09 Aralık 2017
Nereden: ᴛᴙ
Mesajlar: 17.940
Konular: 10832
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 279 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 70 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1
Verilen Beğeni: 0
Nereden: ᴛᴙ
İlişki Durumu: Yok
Burç: Basak
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 44
Tomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond repute

Kalpps Pas Lekesi Nasıl Çıkarılır?

12 Ağustos 2019
# 1
Pas lekesi metal kullanımı olan hemen her yerde su ile temas sonucu karşımıza çıkar ve oldukça zorlu bir lekedir.

Pas Lekesi Neden Olur?

Pas lekesi su ile demirin teması sonucu demirin oksitlenmesi ile oluşan bir lekedir. En zorlu lekelerden birisi olarak bilinir. Üstelik bu leke musluklarda, fayanslarda, kıyafetlerde, evdeki beyaz eşyalar ya da küçük ev aletlerinde görülebilen çok yaygın bir lekedir. Ancak korkmayın bu lekeden kurtulmak mümkün. Değişik zeminlerdeki pas lekesi nasıl çıkar kısaca bahsedelim.Beyaz Eşyalardaki Pas Lekesi

Evdeki beyaz eşyalar ve küçük ev aletleri su ile yakın temas halindedir. Bu da pas lekesine davetiye çıkarır. İçinde su duran ütülerde oluşan pas lekesi için ütünüze beyaz sirke koyun ve çalıştırın. Sonrasında deliklerden kirli su akacaktır. Ütü içi, delikleri ve yüzeyi temizlenecektir.

Diğer bir yöntem ise limon tuzudur. Paslı yere limon tuzu dökün ve üstüne kaynar su ekleyin. Biraz bekledikten sonra durulayın.

Banyolardaki Pas Lekesi

Fayanstan pas lekesi çıkarma yöntemlerinden en etkilisi limon suyudur. İçindeki asit lekeyi yumuşatır ve söker. Limon suyu işe yaramadıysa fayansa diş macunu döküp sert bir fırça ile ovalamalısınız.

Eğer banyodaki paslı alan çok fazla ise bu yöntemler zorlu olabilir. Bu durumda marketlerde satılan pas sökücü kimyasallara başvurabilirsiniz. Ancak vaktiniz varsa doğal yöntemlerle hem fayanslarınızı hem de sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Kumaştaki Pas Lekelerine Çözüm

Günlük hayatta iş yaparken ve hatta park bahçelerde dolaşırken üstünüze pas lekesi bulaşabilir. En kısa sürede müdahale etmek işe yarayacaktır. Lekeye limon veya beyaz sirke sürerek bekletin. Bekledikçe pas lekesinin açıldığını fark edersiniz.

Lekeyi çitilemeyin ya da ovalamayın, aksi takdirde leke dağılacaktır. Bunun yerine üstünden bir bez ile bastırarak fazla suyunu alın. Kıyafeti güneşte kurutun ve daha sonra makinede yıkayın. Böylece leke çıkacaktır.

Kıyafetten pas lekesi çıkarma yöntemi halı gibi ürünler için de geçerlidir. Tüm tekstil ürünlerinde limon ya da beyaz sirke işe yarayacaktır. Bu şekilde pas lekelerinden kolayca kurtulacaksınız.
Qasem and sükutu-ezber bunu beğendi

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Güzel günler yakın.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 22 Temmuz 2019
Mesajlar: 835
Konular: 63
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 33 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 16 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 459
Verilen Beğeni: 747
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 6
sükutu-ezber is on a distinguished road
Standart Cevap: Pas Lekesi Nasıl Çıkarılır?
12 Ağustos 2019
# 2
Çok güzel pratikler deniyceğim eve gidince,,,
Teşekkürler Anka,,,
*Önemli olan kalp efendim
edebi,hayayı
imanı ,riyayı
Rabbinden korkmasını
dürüst olmayı
kendinde barındırır ,,,,


*Eyy gönül...!!
yarın Rabbinin huzurunda
nasıl çağrılmak istiyorsan
bu dünya da ona göre yaşa derim,,,"Bir Hiç"
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 16 Ocak 2018
Mesajlar: 4.975
Konular: 215
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 244 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 48 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 818
Verilen Beğeni: 109
İlişki Durumu: Uzak durun yeter...
Burç: Akrep
Takım: Turkiye
Rep Gücü: 19
Qasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to behold
Standart Cevap: Pas Lekesi Nasıl Çıkarılır?
13 Ağustos 2019
# 3
Limon suyu ve limon tozu candır..
Pasa karşı, kireçlenmeye karşı herzaman doğal müdahaledir...

Sökemediği tek şey kalbin pasıdır...
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Uzman Editör
Ne-Nedir-Ne Değildir?
0
07 Mayıs 2018 13:11
Gamer Queen
Serbest Kürsü
0
29 Ocak 2018 21:43
Tomris
Bunları Biliyor musunuz?
0
05 Ocak 2018 19:45
Gamer Queen
Bunları Biliyor musunuz?
0
30 Aralık 2017 20:11
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
20 Aralık 2017 18:00Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.