Forumun yazılım geliştiricisidir. Administrator ve ekstra sistem erişimlerine sahiptir. Tekniksel işlemlerin dışında yönetim içerisinde de hiyerarşik olarak administratorlerle eşit söz hakkını haizdir. Forumdaki tek developer @Regex'tir, bu ranka ek alım yoktur.

Forumun tasarım ve arayüz geliştiricisidir. Administrator ve ekstra sistem erişimlerine sahiptir. Grafiksel işlemlerin dışında yönetim içerisinde de hiyerarşik olarak administratorlerle eşit söz hakkını haizdir. Forumdaki tek designer @Mango'dur, bu ranka ek alım yoktur.

Developer ve designer ile birlikte forumun en üst hiyerarşisini oluşturur. Forumun genel işleyişinden, yönetiminden, yöneticilerinden, alınacak temel kararlarından sorumlu kişilerdir. Yazılımsal ya da tasarımsal reformlara gidileceğinde de, fikirlerine başvurulur. Panel erişimleri tamdır, panel kullanımına vBulletin derecesinde hakimdirler. Forumda tek administartor vardır o da @Dockers'tir.

Adminlerin yardımcısıdır. Süper moderatörlükten yükselir ve forumun işleyişinden, asayişinden, altındaki yöneticilerden sorumludur. Administratorlere karşı sorumlu olup, onların yokluğunda forumun karar mekanizmasıdır. Panel yetkileri açıktır.

Kategorilerin tümünden, konu ve mesaj düzeninden sorumludur. Aynı zamanda moderatörlerin üstüdür. Tartışmalı konular, gönderilen raporlar hakkında son sözü söyleyebilecek yetkiye sahiptir. Co admine ve administratorlere karşı sorumludur.

Görevli ve yetkili olduğu kategorinin güncelliğinden, düzeninden ve işleyişinden sorumludur. Süper moderatörlere karşı sorumluluğu vardır ve forum içi aktiflik göstererek bölümüyle ilgilenir.

Moderatörlük başvurusu olumlu görülüp, deneme sürecine alınmış moderatör adayıdır.

Özel üye statüsündeki kişilerdir. Detaylı bilgi için bkz: http://www.forumdenizi.com/forum-kul...il-olunur.html

Makale editörlüğü, yazarlık niteliklerine sahip kişilerin bulunduğu ranktır. Detaylı bilgi için bkz: http://www.forumdenizi.com/forum-kul...il-olunur.html

Forum üyesi anlamına gelen renk ve ranklardır. Forumdaki gönderi sayısı esas alınarak; sistem tarafından otomatik güncellenir. Detaylı bilgi için bkz: http://www.forumdenizi.com/forum-kul...ellikleri.html

Haftanın konuğu seçilen kişinin, o hafta boyunca kullanacağı ranktır.

Forum yarışmalarını kazanan kullanıcının; yarışmanın yapılış ve kazanma süresine bağlı olarak belirli bir zaman kullanabileceği ranktır.

Forum kurallarını ihlâl ettiği için geçici bir süre ya da süresiz olarak forumla ilişiği kesilen üyelerde bulunan ranktır.