Anket Konusu Nasıl Açılır? Resimlerle Detaylı Anlatım.

Öncelikle anket detaylarını açmadan, başlığımızı yazıyoruz. Başlığın yazılması önemlidir! Konu tekrarlarının önüne geçmesi için, başlığınızı yazdıktan sonra benzer başlıklardan tekrarı var mı diye kontrol ediyorsunuz.


www.forumdenizi.com
Konuyla alakalı açıklamanızı mesaj alanına yazmanız gerekiyor. Anketin türü, konusu neyle alakalı ise, mesaj kısmını boş bırakmadan anketi oylayacak kişilere gerekli açıklamayı sunmanız gerekmektedir.Ardından alttaki seçeneklere geçiyorsunuz. Anket açabilmek için, "Evet, bu konuyla ilgili bir anket gönderin" şıkkını işaretlemeniz gerekmektedir. Daha sonra anket şıkları kaç adet olacak ise, şık sayısını belirtmeniz gerekiyor. Anket şıkları en fazla 10 adet olabilir. Ve ardından konuyu aç diyorsunuz. Sistem sizi şıkları oluşturacağınız ekrana yönlendiriyor.Yönlendirildiğiniz ekranda anket açma seçenekleri karşınıza çıkıyor. Ben şık adedini 10 yazdığım için otomatik olarak 10 şık geldi. Sırayla anket şıklarımı yazdım. Ve konu başlığımın aynısını da anket soruma ekledim."Anketin Geçerlilik Süresi" kısmında; Açacağınız anket süreli bir anket ise, kaç gün açık kalacağını belirtin. Eğer bir hafta ise "7" gün, bir ay ise "30" gün şeklinde yazmanız gerekmektedir. Süresiz anket ise, "0" olarak belirtmeniz gerekiyor.

"Diğer Ayarlar" da; 'Fazla seçenek...' şıkkı birden fazla oy kullanabilmek içindir. Eğer çoklu seçim yaptırmak istiyorsanız bu şıkkı işaretleyebilirsiniz."Açık anket" şıkkı ise kullanılan oyları görünür kılar ve hangi şıkka kimin oy verdiği görünür. Bu yüzden bu şıkkı işaretlemeniz tavsiye edilmez.Ve Sonuç; tüm ayarlarım ve şıklarımın oluşmuş hali.