Çocuklarla En İyi Anlaşan Köpek Cinsleri

Çocukların büyük çoğunluğu hayvanları çok sever ve onlarla vakit geçirmeye bayılır. Yine birçoğunun en büyük hayali günün birinde bir evcil hayvana sahip olmaktır. Çoğu zaman bu hayvan insanların dostu olarak bilinen köpeklerdir. Siz de çocuğunuzun köpek hayalini gerçekleştirmek için doğru zaman olduğuna inanıyorsanız ona en uygun olabilecek köpek cinslerini araştırmaya başlamışsınızdır. Çünkü eğer evde bir çocuk varsa köpek seçiminde hem çocuklarla en iyi anlaşan cinsleri bilmek hem de çocuğunuzun sağlığına, güvenliğine hiçbir şekilde zarar gelmemesini garanti altına almak istersiniz. Çocuğunuza hem çok iyi bir arkadaş olacak hem de onun güvenliğini tehlikeye atmayacak arkadaş canlısı köpek cinslerine gelin birlikte göz atalım.

1- Golden Retriever

Çocuk ve köpek sözcükleri bir arada kullanıldığında akla ilk gelen köpek cinsi şüphesiz ki Golden Retriever. O bilinen en güvenilir, akıllı, sadık ve nazik köpek cinsi. Golden cinsi köpekler yumuşak huylu ve sabırlı olmalarıyla da bilinirler, dolayısıyla çocuklarla birlikte bakmak için ideal. Üstelik de oyun oynamayı çok seviyorlar.

2- Labrador Retriever

Golden cinsinden sonra akla gelen bir diğer çocuk dostu köpek cinsi de Labrador Retriever. Onlar da oyuncu, sabırlı ve sevgi dolu köpekler. Üstelik çocuğunuzu korumak konusunda güvenebileceğiniz bir arkadaş gibiler. Ayrıca yalnız çocuğunuz için değil sizin için de aradığınız ideal ev köpeği Labrador olabilir. Çünkü onlar yumuşak huy, zeka ve tatlı bir dış görünümün bir araya gelmiş hali.3- Poodle

Onları genellikle sevimli dış görünüşleri ya da sahiplerinin tüylerine şekil verdiği köpekler olarak biliyoruz ama bunun yanında bir de gerçekten akıllı ve kibar olduklarını unutmayın. Özellikle alerjisi olan çocuklar için en iyi köpek cinsi Poodle, çünkü çok az tüy döküyor. Ayrıca çocuklarla oyun oynamayı da çok seviyor.

4- Irish Setter

İnsan canlısı olarak bilinen bir diğer köpek türü Irish Setter. O hem enerjik hem de çocuklarla oynamayı çok seviyor. Çok fazla egzersize ihtiyacı olan bir köpek olduğu için özellikle çocuğunuz fazla enerjikse aradığınız köpek Irısh Setter olabilir. Irish Setter cinsi akıllı olarak bilindiğinden köpek eğitimi de kolaydır.

5- Vizsla

Büyük bir köpek olması sizi korkutmasın, aksine o çok sevecen ve sadık bir köpek. Ama eğer evin içinde beslemeyi düşünüyorsanız size uygun olmayabilir. Çünkü bolca egzersize ihtiyaç duyuyor. Yani özellikle bahçeli evi olanlar için ideal bir köpek. Özellikle de büyük yaşlardaki çocuklarla çok iyi anlaşıyor.

6- Newfoundland

Bu köpek çocukları çok sevmesi ve onları bir anne gibi koruması ile biliniyor. Dolayısıyla hem bebekler hem de her yaşta çocuklar onları kolaylıkla seviyor ve arkadaş oluyor. Newfoundland bahçede değil evde olmayı seven bir köpek ama onun için evinizde büyük bir alana sahip olmanız gerek. Çünkü koşmayı, oyun oynamayı çok seviyor.

7- Collie

Birçoğumuzun Lesi sayesinde tanıdığı ve çok sevdiği Collie cinsi köpekler de çocuklarla en iyi anlaşan cinslerden. Özellikle köpek bakmaya alışık olmayan aileler için Collie ideal olabilir.

8- Bull Terrier

Çok yanlış tanıtılan Bull Terrier aslında sevgi dolu ve insan canlısı bir köpek. Bull Terrier’in acı eşiği çok yüksek. Bu yüzden köpeklere yeni alışan ve ona nasıl davranması gerektiğini bilmeyen çocuklar için iyi bir oyun arkadaşı.

9- Beagle

Adı kulağa yabancı gelebilir ama Snoopy dediğimizde Beagle’ın ne olduğunu anlayacaksınız. Çizgi filmde de çocuklarla arkadaş olan meşhur Snoopy, Beagle cinsi bir köpek. Çocuklarla en iyi anlaşan köpek cinslerinden olan Beagle asla yorulmuyor ve tüm gün enerjik olan çocuklarla iyi bir oyun arkadaşı oluyor. Tek olumsuz yanıysa biraz fazla tüy dökmesi.

10- Bull Dog

Buruşuk sevimli yüzleriyle tanınan Bull Dog cinsi köpeklerin çok fazla enerjik olduğu söylenemez ama çocuğunuz için iyi ve güvenilir bir arkadaş arıyorsanız doğru adres olabilirler. Hem büyük evler hem de küçük apartman daireleri için uygun olabilen bu cinsi çocuğunuz da siz de çok seveceksiniz.