iPhone’u açma ve ayarlama

Yeni iPhone’unuzu açıp bir internet bağlantısı üzerinden ayarlayın. iPhone’u bilgisayarınıza bağlayarak da ayarlayabilirsiniz. Başka bir iPhone, iPad, iPod touch veya bir Android aygıtınız varsa verilerinizi yeni iPhone’unuza aktarabilirsiniz.

Ayarlamaya hazırlanma
Ayarlamayı mümkün olduğunca sorunsuz gerçekleştirmek için şu öğeleri hazır bulundurun:

Wi-Fi ağı (ağın adına ve parolasına ihtiyacınız olabilir) üzerinden internet bağlantısı veya bir operatör üzerinden hücresel veri servisi

Apple kimliğiniz ve parolanız; Apple kimliğiniz yoksa ayarlama sırasında yaratabilirsiniz

Ayarlama sırasında Apple Pay’e kart eklemek istiyorsanız kredi kartınızın veya banka kartınızın hesap bilgileri

Verilerinizi yeni aygıtınıza aktarıyorsanız bir önceki iPhone’unuz veya aygıtınızın yedeklemesi

Android içeriği aktarıyorsanız Android aygıtınız

iPhone’unuzu açma ve ayarlamaApple logosu görününceye kadar yan düğmeyi veya Uyut/Uyandır düğmesini (modelinize bağlı olarak) basılı tutun.

Üç farklı iPhone modelinde yan düğme veya Uyut/Uyandır düğmesi.
iPhone açılmıyorsa pilini şarj etmeniz gerekebilir. Daha fazla yardım için iPhone, iPad veya iPod touch’ınız açılmıyorsa ya da donmuşsa adlı Apple Destek makalesine bakın.

Aşağıdakilerden birini yapın:

Elle Ayarla’ya dokunun, sonra ekrandaki ayarlama yönergelerini izleyin.

iOS 11, iPadOS 13 veya daha yenisine sahip başka bir iPhone’unuz, iPad’iniz veya iPod touch’ınız varsa yeni aygıtınızı otomatik olarak ayarlamak için Hızlı Başlangıç’ı kullanabilirsiniz. İki aygıtı birbirine yaklaştırın, sonra ayarlarınızın birçoğunu, tercihlerinizi ve iCloud Anahtar Zinciri’nizi güvenli bir şekilde kopyalamak için ekrandaki yönergeleri izleyin. Daha sonra verilerinizin ve içeriklerinizin geri kalanını yeni aygıtınıza iCloud yedeklemesinden geri yükleyebilirsiniz.

Her iki aygıtta da iOS 12.4, iPadOS 13 veya daha yenisi yüklüyse tüm verilerinizi önceki aygıtınızdan yenisine kablosuz olarak da aktarabilirsiniz. Aktarma süreci tamamlanana kadar aygıtlarınızı birbirine yakın tutun ve prize takılı bırakın.

Aygıtlarınız arasında bir kablolu bağlantı kullanarak da verilerinizi aktarabilirsiniz. Yeni bir iPhone, iPad veya iPod touch’a veri aktarmak için Hızlı Başlangıç’ı kullanma adlı Apple Destek makalesine bakın.

Görme engelliyseniz veya görüşünüz azsa ekran okuyucu olan VoiceOver’ı açmak için yan düğmeyi üç kere tıklayın (Face ID’li iPhone’da) ya da Ana Ekran düğmesini üç kere tıklayın (diğer iPhone modellerinde). Büyütme’yi açmak için ekrana üç parmağınızla çift dokunabilirsiniz.

Bir Android aygıtından iPhone’a geçme
iPhone’unuzu ilk kez ayarlarken bir Android aygıtındaki verilerinizi güvenli ve otomatik bir şekilde aktarabilirsiniz.

Not: iOS’e Taşı uygulamasını yalnızca iPhone’u ilk kez ayarlarken kullanabilirsiniz. Ayarlamayı bitirdiyseniz ve iOS’e Taşı’yı kullanmak istiyorsanız iPhone’unuzu silip baştan başlamanız veya verilerinizi elle aktarmanız gerekir. Android aygıtınızdaki içerikleri iPhone’unuza, iPad’inize veya iPod touch’ınıza elle taşıma adlı Apple Destek makalesine bakın.

Android sürüm 4.0 veya daha yenisine sahip aygıtınızda Android aygıtınızdan iPhone, iPad veya iPod touch’a geçiş yapma adlı Apple Destek makalesine bakın ve iOS’e Taşı uygulamasını indirin.

iPhone’unuzda şunları yapın:

Ayarlama yardımcısını izleyin.

Uygulamalar ve Veriler ekranında Android’deki Verileri Taşı’ya dokunun.

Android aygıtta şunları yapın:

Wi-Fi’yi açın.

iOS’e Taşı uygulamasını açın.

Ekrandaki yönergeleri izleyin.

UYARI: Yaralanmalardan kaçınmak için iPhone’u kullanmadan önce iPhone için önemli güvenlik bilgilerini okuyun.

-Alinti-