Saçlarınızın rengini açmak için, saç boyası gibi zararlı kimyasallar kullanmak ve pahalı kuaförlere gitmek istemiyorsanız, saçlarınız rengini açmak için her ev

Limon Saç Rengini Açar mı? Limonla Saç Açma İçin En Etkili Tarifler

Saçlarınızın rengini açmak için, saç boyası gibi zararlı kimyasallar kullanmak ve pahalı kuaförlere gitmek istemiyorsanız, saçlarınız rengini açmak için her evde bulunan limon suyunu deneyebilirsiniz. Limon suyu, saç rengini açmak için en ucuz, en basit ve en etkili yollardan biridir. Limon suyu, saçlarınız rengini doğal olarak açacaktır.

Limon suyu, renk açma özelliklerinden dolayı, en popüler saç rengi açma yöntemlerinden biridir. Limon, içerisinde barındırdığı sitrik asit sayesinde saçlarınızın rengini, güneş ışığı altında kolayca açar. Limon suyu, doğal olarak daha açık renk saça sahip olan insanlarda daha hızlı bir şekilde etki gösterir.

Limon Suyu ile Saç Rengi Açma

Yarım bardak taze sıkılmış limon suyu (uzun ve gür saçlar için 1 bardak)
Yarım bardak ılık su
Sprey şişesi
Limon suyu solüsyonunu yapmak için, limon suyunu ve ılık suyu bir sprey şişesine koyup, iyice karıştırınız. Bu karışımı bütün saçınıza iyice sıkın. Limon suyunu ne kadar sıkarsanız, saçlarınızın rengi o kadar fazla açılacaktır. Saç diplerinize yakın bölgelere daha fazla sıkmanız önerilir. Limon suyunun aktive olmasını sağlamak için güneş ışığı altında oturun. Güneş altında ne kadar oturursanız, saç renginiz o kadar açılacaktır. Fakat, 60 dakikadan fazla oturmanız durumunda, saçlarınız zarar görebilir. Sprey şişeniz yoksa elinizle de sürebilirsiniz.

Limon Suyu ve Tarçın ile Saç Rengi Açma

3 büyük limon
2 papatya poşet çayı
1 yemek kaşığı öğütülmüş tarçın
1 yemek kaşığı badem yağı ya da Hindistan cevizi yağı
Boş sprey şişesi
1 bardak kadar suyu kaynatıp, içerisine poşet çayları yerleştirin. Birkaç dakika demlenmesi için bekletin.

Limonların suyunu sıkın. Yaklaşık 5 yemek kaşığı kadar limon suyu kullanacaksınız. Çekirdeklerini ayırdıktan sonra sprey şişesine dökün. Tarçın, badem yağı ve demlenmiş çayı da sprey şişesine koyun. Sprey şişesini kapatıp, iyice çalkalayın. Saçlarınızın rengini açmak istediğiniz kısımlarına bu sıvı karışımını sıkın.

Limon Suyu ve Papatya Çayı ile Saç Rengi Açma

Yarım bardak limon suyu
2 bardaktan biraz fazla kaynar su
6-10 adet papatya poşet çayı
5 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı (eritilmiş)
2 bardaktan biraz fazla suyu kaynama noktasına getirin. Büyük bir kaseye dökün ve içerisine 6-10 adet papatya poşet çayını batırın. Çayın 10 dakika boyunca demlenmesini bekleyin. Çay demlerken, daha hızlı demlenmesini sağlamak için, poşetleri bir kaşık yardımıyla suyun dibine batırın. Yarım bardak limon suyunu ve çeyrek bardak eritilmiş Hindistan cevizi yağını, papatya çayına ekleyin ve karıştırın. Bu hazırladığınız karışımı bir şişeye koyup, iyice çalkalayın. Bu doğal saç rengi açıcı karışım ile saçlarınıza iyice masaj yapın. Güneş altında, saçlarınız kuruyuncaya dek, 10-15 dakika boyunca oturun. Güneş altında daha fazla kalmayın. Bu yöntemi her 2 günde bir ya da haftada 3 defa uygulayın. Birkaç hafta içerisinde saçlarınızdaki farkı göreceksiniz.

Limon Suyu ve Zeytinyağı ile Saç Rengi Açma

Bir limon
4 yemek kaşığı zeytinyağı
Limon suyu ve zeytinyağı karışımı oldukça ucuz ve doğal bir saç rengi açma yöntemidir. C vitamini, sitrik asit, E vitamini ve K vitamini gibi çözünür yağlar sayesinde, saçlarınızın rengini açar ve mükemmel bir ışıltı sağlar. Taze sıkılmış limon suyu ile 4 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Islak saçlarınıza, parmaklarınız ile bu karışımı tarayarak sürün. Yaklaşık 10 dakika boyunca güneş altında oturun. Daha sonra hafif bir bakım kremi ile saçlarınızı yıkayın. Saçlarınıza hafif bir açık renk sağlayacak ve saçlarınıza çok güzel bir parlaklık getireceksiniz.

Limon ve Yoğurt ile Saç Rengi Açma

4 adet papatya poşet çayı
Yarım bardak yoğurt
2 yemek kaşığı limon suyu
2 tatlı kaşığı organik Hindistan cevizi yağı (saçlara bakım yapar ve nemlendirir) veya 2 tatlı kaşığı zeytinyağı
Sıcak su
1 bardak sıcak suyu bir kavanoza koyun ve 4 papatya çayı poşetini bu su içerisinde 5-10 dakika demleyin. Poşet çayları sıcak suyun içerisinden çıkartın ve biraz soğumalarını bekleyin. Papatya çayını büyük bir karıştırma kasesine koyun. Yarım bardak sade yoğurt ekleyin. 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ekleyin. 2 tatlı kaşığı organik Hindistan cevizi yağı ya da 2 tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin. Homojen bir karışım elde etmek için iyice karıştırın. Saç boyama fırçasıyla, her saç teline temas edecek şekilde bu karışımı sürün. Eğer karıştırma kabınız yeterince büyük ise, saçlarınızı bu kap içerisine batırabilirsiniz. Güneş ışığı altında 30 dakika boyunca, saçlarınız tamamen kuruyana dek oturun. Her zamanki gibi saçlarınızı şampuan ile yıkayın. Bu işlemi her 3-4 günde bir, saçlarınız istediğiniz açık renge kavuşana dek uygulayın.