Forum Düzeni
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 09 Aralık 2017
Nereden: ᴛᴙ
Mesajlar: 17.940
Konular: 10832
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 279 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 70 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
Nereden: ᴛᴙ
İlişki Durumu: Yok
Burç: Basak
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 42
Tomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond repute

Standart Makyajla Nasıl Güzelleşilir?

06 Eylül 2019
# 1

Doğru ve güzel makyaj uygulandığı zaman sizi bambaşka birine dönüştüren makyaj değil, güzel yönlerinizi vurgulayan ve nerdeyse makyaj yapıldığı belli olmayan uygulamalardır. Makyaj ile güzelleşmek istiyor iseniz yüzünüzün en beğendiğiniz bölgelerini öne çıkartmakla işe başlayın.

Dudaklar
Dudak çizginizi belli hale getirmek için sürekli dudaklarınızla benzer tonda kalemleri deneyin. Makyajınızı tamamlayan tonlarda bir ruj seçin.

Renk uyumu ve farlar
Makyajınızın kıyafetinizle olduğu kadar cilt tonunuzla uyumu da son derece önemlidir. Saç, göz ve cilt rengini ve makyajını bir tam olarak değerlendirin. Makyajda kullanabileceğiniz renkler konusunda karar veremiyorsanız, 4’lü far paletlerini deneyin. Çoklu far paletleri benzer rengin tonları, konrastı veyahut tamamlayıcı tonlarından oluşur. Yani, normal zamanda yan yana kullanılmayacak renkleri, 2’li, 3’lü veya 4’lü setlerde birlikte göremezsiniz. Buğulu, dumanlı, gölgeli değişik göz makyajı tekniklerini açıktan koyuya sıralanmış far paletleri ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Tekli farlarda seçim yapmakta ve kombinlemekte zorlanıyorsanız ‘’renk çemberi’’ adı verilen, doğadaki bütün renkleri içeren çemberlere göz gezdirin. Bu çemberlerde tamamlayıcı renkler, kontrast renkler vb. renk temalarını kolay bir şekilde anlamanıza ve doğru seçimler yapmanıza yardımcı olmaktadır.


Fondöten ve allık
Fondöteni sadece ihtiyacınız olan bölümlere, aşırıya kaçmadan kullanın. Mesela ağız etrafında daha çok renk tonu eşitsizliği var ise fondöteni uygulamaya buradan başlayın. Yüzünüzde yapay bir görüntüye neden olabilecek fondötenler yerine, cilt tipinize ve cilt renginize münasip fondötenleri tercih edin. En iyi rengi bulmak için fondöten testini elinizde veyahut bileğinizde değil, çenenize küçük çizgi çekerek yapın. Doğal ten renginiz ile fondöten arasında renk farklılığı oluşuyorsa daha açık veya daha koyu tonları deneyin. Allığı sürerken yüz hatlarınıza ve amacına münasip fırçalar kullanın. Yüz hatlarınızı kontürlemek için açılı fırçaları, hafif uygulamalar için ucu beyaz allık fırçalarını deneyebilirsiniz.

Cilt bakımı
Cilt, makyajın tuvalidir. Cildiniz ne kadar kusursuz olursa, makyajınızın o denli başarılı olur. Makyajın uzun zaman dayanması, pürüzsüz ve dengeli halde görünmesi için yüzünüzdeki ölü derileri temizleyin. Peeling diye adlandırılan bu işlem için kozmetik ürünleri kullanabilir uya da ev yapımı doğal reçeteleri deneyebilirsiniz.

Nemlendirme
Fondöten, allık, kapatıcılar vb. ürünlerin cildinizde homojen bir biçimde dağılabilmesi için cildinizin nemli olması gerekmektedir. Makyaja başlamadan asgari 10 dk önce uygun nemlendirici krem ile cildinizi nemlendirin.


Rimel
Rimel sürmeden önce muhakkak kirpiklerinizi tarayın. Böylelikle yapışan kirpikleri açmak için daha çok rimel kullanmak zorunda kalmazsınız. Etkileyici bakışlar için 2 değişik rimel kullanabilirsiniz. İlk kat için, kirpikleri ayıran ince fırçalı rimelleri, ikinci kat için dolgun görünüm veren kalın fırçalı rimelleri kullanabilirsiniz.

Kaşlar
Pek çok insan göz makyajına önem verirken kaşlarını ihmal eder. Kaş kalemleri ve rimelleri ilde doğuştan kalem kaşlı olmasınız da, kaşlarınızın harika görünmesini sağlayabilirsiniz. Kaş renginizden 2 ton açık bir kaş kalemiyle kaşlar arasındaki boşlukları doldurup fırçalayın. Kaş hattına şekil verince daha doğal görünüm için kaş içlerine kaş farı da uygulayabilirsiniz.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Güzel günler yakın.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 28 Temmuz 2018
Mesajlar: 1.766
Konular: 9
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 124 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 31 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 618
Verilen Beğeni: 698
İlişki Durumu: Ebed'im..
Burç: Yay
Takım: Fenerbahce
Rep Gücü: 5
eFuL!m will become famous soon enough
Standart Cevap: Makyajla Nasıl Güzelleşilir?
06 Eylül 2019
# 2
En güzeli doğal olanı ..

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Qasem
Köşe Yazıları / Makale / Yorum Analiz
0
13 Ağustos 2019 11:09
Renksiz
Diş Sağlığı
0
25 Temmuz 2018 02:28
Gamer Queen
Vücut - Cilt Bakımı
0
18 Temmuz 2018 15:39
Tomris
iPhone
0
13 Aralık 2017 16:09Sağlıklı Yaşam Rehberi - Görev Yap Para Kazan
Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.