Kalıcı makyaj, tek kullanımlık ve kişiye özel iğnelerle yapılmış olan, derinin hemen altına renklerin yerleştirilmesine dayanan bir uygulamadır. Günlük hayatın içinde makyaja vakit ayıramayan, makyaj yaparken eli titreyen, makyajın gün içerisinde dağılmasından korkan ve kozmetik ürünlere hassasiyeti olan bayanlar, kalıcı makyaj uygulamasına hayli büyük rağbet göstermektedirler. Kalıcı makyaj uygulaması göz, kaş ve dudaklar için uygun olur.

Dudaklar İçin Kalıcı Makyaj
Dudaklarındaki yara ya da uçuklar nedeni ile simetri bozukluğu yaşayanlar, dudaklarında renk azalması olanlar ve ince dudaklara sahip kişiler tarafından tercih edilen bu uygulama, kesinlikle alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu uygulama hasebiyle kimselerin dudak kontürleri belirginleştirilerek, dudakların olduğundan daha dolgun görünmesi sağlanmaktadır. Şurada önemli olan, kaş uygulamasında da dikkat edildiği gibi cilt tonunu göz önünde bulundurmak ve kişiye en fazla yakışan, olabildiği kadar doğal durabilecek renklerin kullanılmasıdır.

Kaşlar İçin Kalıcı Makyaj
Kaşlar, yüzün ifadesinden gayet önemli bir rol oynadıklarından kalıcı kaş makyajı bayanların vazgeçilmezi biçimine gelmiştir. Seyrek ve açık tonlarda kaşlara sahip bayanlar, kaşlarını belirginleştirmek amaçlı bu uygulamaya giderler. Kalıcı makyaj uygulaması kaş bölümüne; göz, saç ve cilt rengi göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Her cilt rengine sahip kişiler tereddüt etmeden bu uygulamayı yaptırabilir. Çünkü orada kullanılan malzemeler hayli geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Özel olarak kaşlarının şeklinden memnun olmayan bayanlar, yüz tipine münasip ve kendilerine en fazla yakışan kaş tipine bunun sayesinde kavuşabilirler.


Gözler İçin Kalıcı Makyaj
Üst kirpik dibinden eyeliner biçiminde uygulanabilen kalıcı makyaj, kuyruklu veyahut kuyruksuz olarak yapılmaktadır. Bu biçimde bir uygulama yaptırmak isteyen bireyler, daha doğal durması açısından yalnızca kirpik diplerine noktalar yaptırabilir. Böylece kirpiklerin yoğun gözükmesi sağlanmaktadır.

Alt kirpik dibine uygulanan kalıcı makyaj, üst kirpiklere uygulanandan daha doğal durmalıdır. Alt kirpik diplerine yapılmış olan uygulamalar gösterişli makyaj yapmayı seven bayanlara önerilmektedir. Doğal görünüş isteyen bayanlar yalnızca üst kirpik dibine kalıcı makyaj yaptırmalılardır.

Kalıcı makyaja lokal anestezik bir krem uygulanarak başlanır. Bu açıdan acı eşiği çok düşük kişilere bile kolayca uygulanabilecek bir uygulamadır.

Kalıcı makyajın dayanıklılığı, rengin doğal duruşu açısından değişiklik gösterebilir. Net bir rakam söylemek gerekirse yapılmış olan kalıcı makyaj uygulaması averaj 6 sene kadar cildimizde kalır.

Kalıcı makyaj uygulaması, uygulanacak bölüme göre değişkenlik gösterebilir. Bütün yüze yapılacaksa averaj 2-2,5 saat sürmektedir. Kalıcı makyaj uygulamasından sonraki ilk 3 gün çok önemlidir. Uygulama yapılmış olan yerlere su değdirilmemeli, uzmanlarca münasip görülebilen nemlendiricilerle nemlendirilmeli ve renk kaybı olmaması için güneş ışığından korunmalıdır.