Yılbaşı gecesi, makyajımızın harikulade olmasını dilediğimiz nadir gecelerden. Yeni seneye sayılı günler kala, yılbaşı makyajıyla ilgili ipuçları hayli işinize yarayacak. Nedir bu yılbaşı makyajını mükemmelleştirmenin yolları, gelin bir göz atalım!

Makyajımızın Bizi Yüz Üstü Bırakmayacağından Emin Olmalıyız
Hedefimiz tüm gece eğlenmek olduğundan ötürü, makyajımızın kalıcı olmasını sağlamalıyız. Bunu yapmak için, hemen her yerde bulabileceğimiz makyaj sabitleyici spreylerden yardım alabiliriz. Makyajımızı tamamlayınca, spreyi belli bir uzaklıktan kullanmalıyız. Yılbaşı gecesinden önce makyajınıza karar vermenizi tavsiye ederim. Günler öncesinden kafanızda bir plan oluşturmanız faydalı olabilir. Belki, ayna karşısında denemeler yapabilirsiniz. Yeni senede en büyük derdimiz makyajın inceliklerini öğrenmek olsun, mutlu seneler!

Kaşları da Unutmamak Gerek
Genelde atladığımız kaşlarımızı bu gece unutmak olmaz. Kaş rengimize göre bir kaş kalemi seçmeliyiz. Bu, hem kaşımızı şekillendirmeye, aynı zamanda kalınlığını ayarlamamıza yardımcı olur

Ruj Seçimimiz Nasıl Olmalı?
Abartı bir göz makyajı istiyorsak, rujumuzu daha geri planda bırakmalıyız. Yüzümüzde tek bir yıldız olması yeterli. Daha kalıcı bir makyaj istersek, gözlerimize ağırlık vermeliyiz. Rujun fazla dayanmadığı, tüm kadınlar tarafından bilinen bir gerçek. Yapacağımız makyaja, yüzümüze göre karar vermek diğer önemli nokta. Koyu renk saçlara sahipsek ve açık bir ten rengimiz var ise, koyu kırmızı bir ruj tercih edebiliriz. Daha bronz tenlerde ise göz makyajını abartmak münasip olabilir. Bronz tenler için açık tonlarda rujlar daha ideal olabilecektir


Fondöten ve Pudra Seçimlerimiz Nasıl Olmalı?
Uzun zaman dayanabilecek bir fondöten seçmekle işe başlayabiliriz. Bu nitelikte çok ürün bulmak mümkün. Kullanacağımız pudrayı da kalıcı ürünlerden seçmeniz makyajınızın dayanıklılığını artırması yönünden gayet önemli.

Yılbaşı Gecesi Göz Makyajımız Nasıl Olmalı?
Yılbaşına hazırlandığımıza göre, biraz abartmaktan zarar gelmez. Daha cesur olabiliriz. Normal zamanda pek tercih etmediğimiz takma kirpikleri, bu gece kullanabiliriz. Yılbaşında gözlerimiz, gecemiz kadar parıltılı olsun ister miyiz? Gün içinde pek tercih etmediğimiz simli farlar, bu gece bizimle olabilir. Siyahtan beyaza kadar her renkte simli far bulmak mümkün. Kıyafetinize uygun renk seçmekle işe başlayabilirsiniz. Bunlardan birini tercih edip gözlerinize ışıltı katabilirsiniz.