"Doğal makyaj trendi epey bir süredir hayatımızda olsa da özellikle son zamanlarda doğal tonlarda makyajın çok popüler olduğunu fark etmişsinizdir. Sade bir makyaj yapmak aslında çok basit. Günlük hayatta fazla çaba harcamadan güzel görünmek için birkaç makyaj tekniği öğrenerek, işe ve okula giderken çabasız bir güzellik sergileyeceksiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek sade ve doğal bir makyaja günlük hayatınızda yer verebilirsiniz."
Yüze Makyaj Nasıl Uygulanır?

Yüze makyaj yapmadan önce sabah ve akşam cilt bakım rutininiz olmalı. Böylece daha temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz. İlk olarak sabah uyandığınız da yüz temizleme köpüğünüz ya da jelinizle yüzünüzü yıkayın ve temiz bir havlu ile yüzünüzü kurulayın. Sonra nemlendirici kreminizi yüzünüze sürerek makyajınıza başlayın. Makyajınızın uzun süre kalmasını istiyorsanız baz veya primer kullanabilirsiniz. Cildinizi hazırladıktan sonra cilt tipinize uygun bb/cc krem ya da fondöteninizi sünger ya da fırça yardımı ile yüzünüze sürebilirsiniz. Doğal makyaj yaparken en dikkat etmeniz gereken nokta ten makyajının doğal rengine yakın tonda olması gerekir.

Tercihinize göre kapatıcı kullanarak gözaltını morluklarınızı kapatabilirsiniz. Bir makyaj rutininde olmazsa olmazı da tabi ki toz pudra. Pudra fırçası ya da süngerle pudrayı tüm yüze özellikle T bölgesine ve gözaltı bölgesine uygulayabilirsiniz.

Yanaklara Makyaj Nasıl Yapılır?

Yanaklarınızı daha güzel bir hale getirmek için ilk olarak allık kullanabilirsiniz. Yüz şekline göre allık uygulamayı da unutmamalısınız. Hafif alın bölgesine ve burun ucuna allık sürebilirsiniz. Ten rengine uygun allık almanız makyajının kusursuz görünmesine yardımcı olacaktır.

Bronzer kullanarak da yanaklarınıza doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Bronzer yanaklarından yukarı doğru sürmelisiniz. Yuvarlak ve büyük bronzer fırçası kullanırsanız daha doğal bir görünüm sağlarsınız.

Eğer yüzünüze highlighter uygulayacaksanız, yüzünüzde highlighter uygulamanız gereken üç ana bölgeyi bilmeniz gerekir. Bu üç bölge; elmacık kemikleri – şakak bölgesi, kaşların bitme noktasının altı ve dudakların tam kenarıdır.

Burnunuzdan alın bölgenize doğru yukarı kısmına higlighter uygulayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz nokta burnunuzun tümüne uygulamamalısınız. Aksi takdirde burnunuz çok parlak ve yağlı bir görünüme sebep olabilir.

Higlighter’ı yanaklarınıza uyguluyorsanız. Elmacık kemiğinizin en üst noktasında şakak kısmınıza doğru olan bölgede karıştırarak uygulamanız gerekir.

Higlighter’ı başka bir şekilde kullanabileceğiniz yer ise gözlerinizdir. Özellikle kaşın altında kalan kaş kemiğine higlighter uygulayabilirsiniz. Böylece kaşlarınız daha kalkık ve dolgun gözükür.

Gözler İçin Makyaj

Hafif göz makyajı için öncelikle doğru far paletine ihtiyacınız olacaktır. Hafif ışıltılı bir far paleti ve eyeliner ile göz makyajınız için yeterli olacaktır. Tabi maskarayı da unutmamalısınız!

Göz makyajınızda kullanacağınız renkler giydiğiniz kıyafetin tonlarıyla uyumlu olacak şekilde seçmeye özen gösterin. Makyaja başlamadan önce baz ya da kapatıcı kullanırsanız farın gün boyu bozulmadan gözünüzde kalmasını sağlayabilirsiniz. Farınızı sürmeden önce öncesinde açık tonlarda bir farı göz kapağınıza sürün daha sonra seçtiğiniz rengi sürün. Sonra eyeliner uygulayın. Kurşun kalem, jel veya sıvı eyeliner kullanmayı tercih edebilirsiniz. Eyelıner’ınızı gözün dış köşesinden başlayarak içe doğru ilerleyin. Çizgini kirpik çizgisine yaklaştığından emin olun. Kaşlar göz makyajının en önemli parçasıdır. Kaşlarınızı daha dolgun bir hale getirmek için kaş renginize uygunun kaş kalemi veya kaş farı kullanabilirsiniz. Kaş farınızı ya da kaleminizi hafif bir şekilde doğal bir görünüm elde edecek şekilde sürün Ve son olarak göz makyajınızı tamamlamak için sıra kirpiklere geldi. Kirpiklerinizi köşesinden başlayarak ve uçlarına kadar kıvırın ardından bir kat maskara sürün.

Dudaklar İçin Makyaj

Ruj sürmeden önce dudaklarınızı dudak kremi ile hazırlayın. Daha sonra ise kıyafetinize ve makyajınıza uygun doğal renkli ruj seçip makyajınızı tamamlayın. Bizim tercihimiz dudaklarınıza doğal renkte bir kalemle çerçeve çizerek ve ten rengine uygun bej rengi bir ruj sürerek makyajınızı tamamlayabilir ve sade bir görünüm elde edebilirsiniz.