"Doğal makyaj trendi epey bir süredir hayatımızda. Günlük hayatta fazla çaba harcamadan güzel görünmek için birkaç makyaj tekniği öğrenerek çabasız bir güzellik sergileyebilirsiniz. Doğal görünümlü makyaj için aşağıdaki adımları takip edin!"
ÖNCE CİLT BAKIMI

Makyaj yapmadan önce cildinize bakmak önceliğiniz olmalı. Sabah ve akşam cildinizi doğru ürünler ile temizleyip nemlendirmeniz çok önemli.

Makyajınızın uzun süre bozulmamasını istiyorsanız baz veya primer kullanabilirsiniz.

DOĞAL MAKYAJ UYGULAMASI

Cildinizi güzelce nemlendirdikten ve makyaj bazını uyguladıktan sonra cilt tipinize/tonunuza uygun bb/cc kremi sünger ya da fırça yardımı ile sürün. Biz fondöten kullanmamanızı öneriyoruz. İnce yapılı bb kremler daha doğal bir görünüm sağlayacaktır.

Tercihinize göre gözaltı kapatıcısı da kullanabilirsiniz. Eğer sorunlu bir cildiniz yoksa sadece gözaltı kapatıcısı sürün ve yüzünüze başka bir ton eşitleyici ürün uygulamayın.

Doğal makyaj yaparken en dikkat etmeniz gereken nokta ten makyajının doğal rengine yakın tonda olmasıdır. Aksi halde yüzünüzde renk dengesizlikleri olur ve bu da yapay bir görüntü oluşturur.

BELİRGİN ELMACIK KEMİKLERİ

Doğal bir makyajın olmazsa olmazı canlı ve belirgin elmacık kemikleridir. Allığınızı elmacık kemiklerinizin yanı sıra hafifçe alın bölgenize ve burun ucunuza da sürün. Bu, yüzünüze canlı bir hava katacaktır.

Elmacık kemikleriniz yeterince belirgin değilse highlighter da kullanmalısınız. Highlighter uygularken üç ana bölgeyi bilmeniz gerekir. Bu üç bölge; elmacık kemikleri – şakak bölgesi, kaşların bitme noktasının altı ve dudakların tam kenarıdır.

Higlighter’ı hafifçe uygulamaya dikkat edin. Aksi halde çok parlak ve yağlı bir görüntü ortaya çıkabilir.

GÖZLERE UFAK DOKUNUŞ

Hafif bir göz makyajı için sadece maskara kullanmanız bile yeterli olacaktır. Bakışlarınızı belirginleştirecek bir maskara, günlük doğal makyajınız için yeter de artar bile!

Eğer far kullanmak istiyorsanız parıltılı ama hafif tonlar tercih etmelisiniz.

Kaşlarınızı daha dolgun bir hale getirmek için kaş renginize uygunun kaş kalemi veya kaş farı kullanabilirsiniz. Kaş farınızı ya da kaleminizi hafif bir şekilde doğal bir görünüm elde edecek şekilde sürün.

DUDAKLARINIZI NEMLENDİRİN

Ruj sürmeden önce dudaklarınızı dudak kremi ile hazırlayın. Daha sonra ise kıyafetinize ve makyajınıza uygun doğal renkli ruj seçip makyajınızı tamamlayın. Pastel tonlarda bir dudak kalemini ruj olarak da kullanabilirsiniz.