Kalıcı olarak kıvırcık saçlara sahip olmak isteyen herkesin aklına gelen ilk yöntem tabii ki permadır. Perma yapmak son dönemlerde maliyet olarak yüksek bir meblaya yükseldiğinden bunu yaptırmakta kararsız kalan kadınların bir tercihi de evde perma yapmak. Peki evde perma yapmak mümkün müdür?

İlacı bütün saça tekrar uyguladıktan sonra saçınızı aliminyum folyo ile sarın ve on beş dakika bekleyin. Bekleniyor olan saçı güzelce durulayın. Bu anda ilacın cildinize temas etmemesine dikkat gösterin ve temas eden yeri temizleyin. Durulanan saçı daha sonrasında havluyla hafif kuruladıktan sonra köpük veya jöle vasıtasıyla şekillendirin ve vigo vasıtasıyla kurutun. Köpüklenen veyahut jölelenen saçı taramamaya özenli olun ve her yıkamadan sonra bu işlemleri uygulayın.

Perma esasen evde yapılabilecek bir metottur. Perma işlemi için hepsinden önce temiz ve boyasız bir saça ihtiyaç duyarız. Boyalı veyahut röfleli saç perma işlemi sonrası hayli yıpranır ayrıca yanabilir. O nedenle bu saça perma uygulanmamalıdır. Perma için önemli olan perma ilacıdır. Perma ilacını kendinize münasip olarak seçebilirsiniz. İlk başta omzunuza bir havlu yerleştirin ki perma ilacından cildinizi koruyun. Saçınızı dört eşit parçaya ayırın. Daha sonrasında saçınınızın ense tarafından başlamak suretiyle saçı geniş dişli bir tarakla ayırın. Perma çubuklarına yerleştirilecek halde küçük tutamlar alın. İlacı sürdükten sonra böldüğünüz tutamı küçük küçük kopardığınız kağıtla beraber kağıdı en ucuna yerleştirmek suretiyle bigudiye sarın. Bu işlemi bütün saça uygulayın.