Kaynak ile saç uzatma

Silikon kaynak, yapıştırma işlemi İçin kullanılan silikonun ısıtılarak takma saç uçlarının, canlı saçın baş derisine 5 cm uzaklıkta tutturulmasıyla yapılır.

Dünyada en fazla yapılan, en pratik olan kaynak çeşidi ise halka kaynaktır. Saça zarar vermeden sökülüp takılabilir. Hafif metal alaşımlı halkaların yardımıyla yapılan saç uzatma ve yoğunlaştırma teknolojisidir. Sıkıştırma tekniğiyle mekanik bir birleşme sağlanır. Uygulama çok basittir ancak çok dikkat ister. Yanlış sıkıştırma saçın kopmasına neden olabilir. Sökülen halkalar değiştirilerek 2-3 aylık dönemlerde 2-3 defa uygulanabilir.

Keratin kaynak, saç yapısına en uygun ve en kullanışlı kaynak çeşidir. Keratin insan bünyesinde de bulunan (tırnak, saç vb.) protein ve aminoasitten oluşan bir maddedir. Bu yüzden keratin saçla hem estetik hem de hijyenik açıdan mükemmel bir birleşme sağlar. Keratinin en önemli özelliği, sıcağa karşı dayanaklı olmasıdır. Kolaylıkla fön çekilebilir, erime ve yapışma yapmaz. Özel solüsyonu sayesinde saçları yıpratmadan kolayca ayrılır. Eklenecek olan saçla saçınızın aynı olması, birleşme noktalarının çok ince olması sonucu, saç uzadığında bile kaynak kolay kolay fark edilmez.