Yüz Temizleme Sütü Kullanımı
Ellerinizi yıkayıp kuruttuktan sonra avuç içine bir miktar yüz temizleme sütü sıkın.
Sütü elinizde iyice yaydıktan sonra yüzünüze hafif masaj yaparak sürmeye başlayın. Yağın ve kirin gözeneklerde en çok biriktiği bölgeler olan burun, çene ve elmacık kemiklerinin bulunduğu bölgelere yoğunlaşabilirsiniz. Sütü dilerseniz bir pamukla da yüzünüze sürebilirsiniz.
4-5 dakika sütle masaj yaptıktan sonra yüzünüzü ılık suyla iyice yıkayın.
Süt yüzünüzden tamamen çıktıktan sonra cilt gözeneklerini sıkılaştırmak için soğuk su kullanın. Yüzünüzü kuruladıktan sonra gözenekler istediğiniz kadar küçülmediyse sıkılaştırıcı toner kullanabilirsiniz. Toner aynı zamanda gözeneklerde kalmış olabilecek temizleme sütü artıklarını da temizler.
Süt ve toner kullandıktan sonra cildin kurumasını önlemek için mutlaka nemlendirici krem sürün.
Temizleme sütünün gözünüzün içine kaçmamasına özen gösterin.
Bazı kişilerin cildi aşırı hassastır ve bu kişilerin cildinde temizleme sütünü uyguladıktan sonra kızarıklık olabilir. Böyle durumlarda hemen cildinizi durulayın ve sadece cilt yapınıza uygun olan ürünleri kullanın.

Yüz Temizleme Sütü Seçenekleri
Konu yüz temizleme sütü olunca seçenek çoktur. Biz de yazımızın bu kısmında sizlerle piyasada yer alan birkaç ürünü paylaşacağız. Elbette seçenekler sadece buradakilerle sınırlı değil. Amacımız sadece size fikir vermek. Ancak hangi markayı, hangi ürünü tercih edeceğiniz tamamen size kalmış. Eğer aşağıda yer alan temizleme sütlerinden ilginizi çeken olursa ve cildinize de uygunsa bunlardan birisini satın alabilir ya da bambaşka ürünleri de tercih edebilirsiniz. Satın almadan önce ürünü alacağınız yerdeki güzellik uzmanlarından da fikir alabilirsiniz.

Nivea Canlandırıcı Temizleme Sütü: Normal ve kuru ciltlerde kullanılabilir. Cildi temizler ve makyaj silmede kullanılabilir.

Diadermine Nemlendirici Temizleme Sütü: Hassas ve kuru ciltlerde kullanılabilir. Cildi temizler ve nem verir.

Lancome Galateis Douceur Temizleme Sütü: Tüm cilt tipleri kullanabilir. Cildi temizler ve hem göz hem de yüz makyajını temizlemede kullanılabilir.