Gün içinde çok faktör makyajınızın bozulmasına neden olabilir. Cildin yağ üretimi, çevresel faktörler derken, kusursuz makyajınız saatler içinde görünümünü kaybedebilir. Hassaten göz makyajı, cildin kalanıyla kıyaslandığı zaman bozulmaya daha yatkındır.

Makyaj bazı kullanın
Makyajdan önce cildinize uygulayacağınız makyaj bazları ile makyajınızı sabitlerken, renklerin daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Yüzün geneline uygulanan bazların yanında, göz makyajı için üretilen göz bazlarıyla çok çok etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Akan, bulaşan, gözün etrafında çirkin bir görüntüye neden olan göz kalemleri, eyeliner veyahut farlardan şikayetçiyseniz bir de bunları deneyin.

Temizleyin
Makyajdan önce kesinlikle cildinizi temizleyin. Cilt yüzeyindeki kirler ve yağ tabakası makyajınızın kısa zamanda bozulmasına neden olur.

Fix Sprey Kullanın
Makyajınızı tamamlayınca, yüzünüze uygulayacağınız sabitleyici spreyler de uzun bir zaman dayanıklılık sağlamaktadır.

Uygulama ipuçları
Cildinizi temizleyince, cilt tipinize uygun nemlendirici uygulayın.

Göz bazını, küçük miktar elinize alıp, parmak uçlarınızla, göz kapaklarınıza ve alt kirpik diplerinize nazik hareketler ile sürün.

Toprak tonlarındaki renkli göz bazlarını göz kapağının bütününe uygulayarak, far yerine de kullanabilirsiniz.

Göz kalemi seçerken
Suya sağlam ve uzun zaman kalıcılık vaat eden göz kalemlerini tercih edin.


Göz kaleminin üstüne veya yalnızca kirpik diplerine ince bir hat halinde, benzer tonda eyeliner uygulayarak daha kalıcı hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Krem formunda yumuşak kalemler bozulmaya daha yatkındır.

Görünümünü uzun zaman muhafaza etmesi için çok yumuşak olmayan, ama kolay sürülebilir kalemleri tercih edin.

Seçtiğiniz ürünün yapısı da kalıcılığını büyük oranda belirler.