Güzellik rutininizi nasıl daha vegan dostu yapabilirsiniz
Vegan olma yolunda olanlar, bu güzellik ipuçlarıyla nasıl başlayacaklarını öğrenebilirler.

1. İçinde neyin olduğunu öğrenin
Veganizmde, bitki bazlı içerikler ile hayvan bazlı ve türetilmiş içerikler arasında uzanan geniş bir çizgi vardır. İkinci bölgede bu çizgiyi geçmediğinizden emin olmalısınız. Bunu yapmadığınızdan emin olmak için, hangi malzemelerin vegan olduğunu ve neyin olmadığını bilmek önemlidir. Birçoğu süt ve bal gibi hayvansal ürünlerin açıkça vegan olmadığının farkındadır, ancak birçok kişi güzellik ürünlerinin gliserin (bitkisel gliserin hariç) ve lanolin içerdiğini bilmeyebilir. Bu listeyi el altında tutmak, vegan güzellik rutini izlemenin her adımını çok daha kolay hale getirecektir.

2. Araştırmanızı yapın
Bilgi, ürünler arasında kullanabilecekleriniz ve kullanamayacaklarınız olarak ayrım yapmabilmeniz için anahtardır. Dolayısıyla araştırmanızı buna göre yapın. Hayvansal ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmek, nereden geldiklerini ve kökenlerini öğrenmek, herhangi bir vegan güzellik meraklısının takdir edeceği çok sayıda bilgi sağlayabilir.

3. İçerik listenizi okuyun
Vegan güzellik rutininizde neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını öğrendikten sonra, ürünlerinizin içerik listesini okumanın bir sonraki adımına geçin. Serumunuz veya kapatıcınızın arkasındaki küçük harflerle yazılmış bilgilere bakın. İçerik listeleri genellikle deşifre edilmesi zor olabilecek jargon içerir, ancak bunlar genellikle parantez içinde ortak adı da içerir ve bir Google aramasının size söylemeyeceği hiçbir şey yoktur.

4. Uygulamalarda malzemelerin ötesine geçin
Evet, bitki bazlı içerikler veganlığın ayrılmaz bir parçasıdır, ancak ürünün içindekilerin yanı sıra, aynı zamanda nasıl üretildikleri de önemlidir. Hayvan testleri yapan markaları tercih etmeyin. Hayvan zulmü içermeyen ürünlerin kullanımı güvenlidir.