Evde bulabileceğiniz pek çok doğal ürün, sivilce tedavisinde size yardımcı olabilir ve yoğurt da onlardan biridir. Cilt sağlığı için gerekli vitamin ve mineralleri içeren yoğurt, doğal bir antibiyotik olarak cildin iltihaplanan bölgelerini sakinleştirir ve sivilcelerin neden olduğu hassasiyeti azaltır. Yoğurtla hazırlanan cilt bakım maskeleri, yoğurdun cilt yüzeyinde bulunan bakterileri temizleyen asitli yapısı nedeniyle, sivilce dışında siyah nokta ve beyaz yağ bezelerinin oluşmasını da engeller. Yoğurdu, sade olarak direk cildinize sürebilir ya da cilt tipinize göre bal, limon, muz veya salatalıkla karıştırarak kullanabilirsiniz.
Yoğurtla Hazırlanan Bazı Yüz Maskeleri

Salatalık Maskesi: Aşırı yağlı ciltlerde fazla yağı almak ve cildi temizlemek için kullanılabilecek bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 orta boy salatalık, 2 yemek kaşığı yağsız yoğurt. Salatalığı soyduktan sonra yoğurtla birlikte miksere atın ve püre kıvamına gelinceye kadar karıştırın.
Maskeyi yüzünüze sürüp 15 dakika beklettikten sonra soğuk suyla temizleyebilirsiniz. Gözeneklerin daha da küçülmesi için maskeyi temizledikten sonra yüzünüze buz kompresi uygulayabilirsiniz.