Forum Düzeni
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree1Beğeni(ler)
  • 1 Post By Gamer Queen

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 04 Aralık 2017
Nereden: İstanbul
Mesajlar: 7.207
Konular: 2719
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 294 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 56 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1140
Verilen Beğeni: 1282
Nereden: İstanbul
İlişki Durumu: Evli
Burç: Kova
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 14
Arthur will become famous soon enough

Standart Çatlayan Dudaklar Nasıl Geçer

25 Temmuz 2018
# 1
– Çatlamış dudaklar için şeker kullanılabilir. Kristal yapısı ile dudaklardaki ölü deri hücrelerin ve kirin arınmasına yardımcı olur. Cildin daha yumuşak olmasını sağlar.

– 1 çay kaşığı bal ile 2 çay kaşığı şeker karıştırılır. Elde edilen karışım dudaklara masaj yaparak uygulanır. Bir süre bekletilir ve ılık su ile durulanır. Uygulamanın düzenli olarak her gün yapılması önerilir.
Dudak çatlaklarını gidermek için bal

– Çatlamış dudaklara bal da uygulanabilir. Bal içerdiği enzimler ile bakterileri öldürürken aynı zamanda cildi yumuşatır. Nemlendirici özelliklerinin yanı sıra anti bakteriyel ve iyileştirici özellikleri de vardır.

– Biraz bal dudaklara doğrudan uygulanır. Bir süre masaj yapılır. Ardından su ile durulanır.

– Alternatif olarak biraz bal ile gliserin karıştırılır. Elde edilen karışım dudaklara uygulanır. 5 dakika kadar bekletilir. Daha sonra ılık su ile durulanır. Uygulamanın özellikle yatmadan önce yapılması önerilir. Bir gece bekletilip ertesi sabah su ile durulandığında daha etkili sonuçlar alınacaktır.
Çatlak dudaklar için çözüm: Hindistan cevizi yağı

– Hindistan cevizi yağı da dudak bakımında kullanılabilir. Cildi besler ve çatlak oluşmasını engeller. Özellikle sıcak ve soğuk havalarda kullanılması önerilir.

– Saf hindistan cevizi yağı günde birkaç kez dudaklara masaj yaparak uygulanabilir. Durulama gerektirmez. Alternatif olarak biraz Hindistan cevizi yağı ile zeytinyağı karıştırılarak da kullanılabilir.
Çatlak dudaklara çözüm: Hint yağı

– Hint yağı da zeytinyağı kadar etkili bir çözümdür.

– Biraz hint yağı ile seçilen bir uçucu yağ karıştırılır. Pamuk yardımı ile dudaklara uygulanır. Bir süre bekletilir ve ılık su ile durulanır. Her gün düzenli olarak uygulanması önerilir.

6. Çatlak dudağa ne sürülür: Süt kaymağı

– Süt kaymağı dudakların yumuşamasına yardımcı olur ve çatlakların oluşmasını engeller. Yüksek yağ içeriği sayesinde dudakları derinlemesine nemlendirir.

– Biraz süt kaymağı dudaklara uygulanır. Yaklaşık 10 dakika kadar bekletilir. Daha sonra ılık su ile durulanır.

Çatlayan dudaklar için bakım: Salatalık

– Salatalık yüksek miktarda su içerir. Bu nedenle dudakları nemlendirmek için de kullanılabilir.

– Biraz rendelenmiş salatalık dudaklara uygulanır. Yaklaşık 15 ya da 20 dakika kadar dudaklarda bekletilir. Ardından ılık su ile durulanır. Uygulama günde birkaç kez düzenli olarak yapılabilir.

8. Su tüketimi

– Dudaklardaki çatlakların azaltılması için su tüketiminin artırılması önerilir. Her gün 13 ila 15 bardak su içilebilir. Su tüketimi dudakların nemli ve yumuşak kalmasına yardımcı olurken aynı zamanda genel sağlığın da korunmasını sağlar.

9. Çatlayan dudağa ne sürülür: Vazelin

– Kuru ve çatlamış dudaklar için vazelin de kullanılabilir. Her gün birkaç kez dudaklara masaj yaparak uygulanması önerilir. Özellikle gece yatmadan önce uygulandığında daha etkili olmaktadır.

10. Çatlayan dudaklara ne yapılır: Aloe vera

– Aloe vera içerdiği enzimler ile dudaklardaki çatlakların azaltılması için kullanılabilir. Biraz aloe vera jeli dudaklara doğrudan uygulanabilir. Bir süre bekletilir ve su ile durulanır. Özellikle taze aloe vera jel kullanılması önerilir.
Limon suyu

– Limon suyu ve biraz bal karıştırılır. Dudaklara masaj yaparak uygulanır. 10 dakika kadar bekletilir ve su ile durulanır.

– Alternatif olarak limon suyu ve hint yağı karışımı da düzenli olarak dudakları nemlendirmek için kullanılabilir.
Üyelik tarihi: 27 Kasım 2017
Mesajlar: 10.321
Konular: 1691
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 709 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 80 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Yok
Burç: Koc
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 23
Gamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to all
Standart Cevap: Çatlayan Dudaklar Nasıl Geçer
25 Temmuz 2018
# 2
Bunu yapıcam çok çatladı deniz suyu ve rüzgar etkisiyle.

[– Salatalık yüksek miktarda su içerir. Bu nedenle dudakları nemlendirmek için de kullanılabilir.

– Biraz rendelenmiş salatalık dudaklara uygulanır. Yaklaşık 15 ya da 20 dakika kadar dudaklarda bekletilir. Ardından ılık su ile durulanır. Uygulama günde birkaç kez düzenli olarak yapılabilir.]
Arthur bunu beğendin
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Arthur
Vücut - Cilt Bakımı
0
19 Temmuz 2018 15:58
Gamer Queen
Vücut - Cilt Bakımı
0
18 Temmuz 2018 15:39
Tomris
Hayvanlar Alemi
0
08 Ocak 2018 00:48
Tomris
Vücut - Cilt Bakımı
0
15 Aralık 2017 15:18
Tomris
Vücut - Cilt Bakımı
0
15 Aralık 2017 15:16Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.