Bebek yağı ile makyaj çıkarıcı
Bebek yağı makyajı çıkarmak için de kullanılabilir. Bunun için biraz bebe yağını pamuğa sürüp, nazik bir şekilde makyajınızı bunla çıkarın. Ardından elinizi, yüzünüzü soğuk su ile yıkayıp, yumuşak bir havluyla kurulayın. Bebek yağı cildinize zarar vermeden makyajı çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Bebek yağı göz altı torbalarını giderir
Göz altlarınızdaki sizi korkunç gösteren şişliklerden muzdaripseniz, bunların görünümü azaltmak içi bebek yağından yararlanabilirsiniz. Bir kaç damla bebek yağını parmaklarınıza sürüp, bir kaç dakika boyunca göz altlarına nazikçe masaj yapın, ardından kağıt havlu ile ekstra yağı temizleyin.

Bebek yağı çatlamış dudakları yumuşatır
Bebek yağı çatlamış dudakları yumuşatmak için mükemmel bir yağdır. 1 tatlı kaşığı bebek yağı, bir kaç damla limon suyu, yarım tatlı kaşığı şekeri karıştırın. Dudaklarınızı bunla masaj yapın, bebek yağı dudaklarınızda peeling işlevi görecek, dudaktaki ölü hücreleri giderip kurumasını, çatlamasını önleyecektir.

Bebek yağı cildi nemlendirir
Duş aldıktan sonra vücudunuza bebe yağı ile masaj yapabilirsiniz. Böylece cildinize nem katabilirsiniz. Dilerseniz bebek yağını direk cilde uygulayın, isterseniz su ile seyreltip kullanın. Tercih size kalmış.